NEWSY Kraków
i małopolskie

W skrócie: Zbieramy na wyjazd Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH "Con Fuoco" do RPA z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Termin wyjazdu: luty 2019
User Experience to nowa specjalność na Psychologii oraz Grafice w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Akademia Ignatianum zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Uczelnia oferuje 12 kierunków z dziedzin społecznych i humanistycznych, prowadzonych na trzech wydziałach, w tym jednym zamiejscowym w Mysłowicach.
W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet Jagielloński uruchomi nowe kierunki studiów I i II stopnia.
Instytut Austriacki w Krakowie zaprasza na nowe intensywne kursy, które wystartują w czerwcu 2018 roku.
Współpracę naukowo-badawczą w zakresie nauk chemicznych, nowych materiałów i technologii oraz ochrony środowiska zakłada umowa zawarta pomiędzy Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego a Grupą Azoty (GA). Dokument podpisali w poniedziałek prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i wiceprezes Zarządu GA dr Grzegorz Kądzielawski.
Centrum Edukacyjne Axon System organizuje intensywne 60 godzinne kursy językowe - Angielski do wakacji. Początek zajęć 7 maja.
20 kwietnia na Uniwersytecie Bolońskim doszło do podpisania listu intencyjnego ustanawiającego nową uniwersytecką sieć współpracy – European University Alliance. Uniwersytet Jagielloński reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
Wartościowe nagrody, piętnastu wyróżnionych uczestników i 25 zwycięskich zdjęć - to tylko krótkie podsumowanie tegorocznego wernisażu Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Wydarzenie odbyło się w Strefie Studenckiej UJ.
Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, objął patronatem wyjazd studentów energetyki z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej do Tadżykistanu, odbywającego się w ramach akcji „Projekt Tadżykistan – Energia Dla Edukacji”. Krakowscy studenci będą wspierać swoich rówieśników i mieszkańców Duszanbe w edukacji energetycznej. Celem wyprawy, która odbędzie się już 20 kwietnia, jest zbudowanie przez studentów z obu krajów lampy solarnej na terenie kampusu uniwersyteckiego, jako symbolu nowoczesnej technologii pozyskiwania energii. Efekty wyjazdu będą udokumentowane w formie filmu pod patronatem Schneider Electric.
9 edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia dobiega końca. Po raz kolejny zgromadziła dzieła młodych fotografów, którzy pokazali jak ważny jest rozwój pasji bez względu na poziom umiejętności oraz możliwości aparatu.
Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera zaprasza na studia I i II stopnia w roku akademickim 2018/2019. Zapisy już się rozpoczęły.
W roku akademickim 2018/2019 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie przygotowała kilka nowości w ofercie kształcenia.
odziny wychowujące dzieci z zespołem Downa są bardzo często pozostawione samym sobie – to najważniejszy wniosek, z raportu który opublikowali w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa naukowcy z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wraz z Poradnią Bioetyczną oraz Fundacją „Jeden z Nas”. Badacze, którzy dotarli do prawie 400 rodzin z całej Polski, przedstawili trudności z jakimi na co dzień muszą mierzyć się rodzice wychowujący dziecko z zespołem trisomią 21-go chromosomu.
12 marca 2018 roku startuje rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia w Krakowie. Zapisy będą przyjmowane do 22 września.
„Dolnołużyczanin z Chociebuża”, „pokrzewka piegża”, „ekstrahumor”, „stretch w kolorze écru”, „strzeżcież się chytrzy” czy „chałturzący niby-hażanin” - to tylko niektóre z pułapek językowych, które czyhały na uczestników IV Dyktanda Krakowskiego. Arcytrudny tekst zatytułowany „Barbarzyńcy w ogrodzie, czyli komu bije dzwon” tradycyjnie przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka z Wydziału Polonistyki UJ. Krakowskim Mistrzem Ortografii został Arkadiusz Kleniewski.
Jesteś zainteresowany tematem post-globalizacji? Przyjdź na konferencję organizowaną przez Akademię Ignatianum w Krakowie, która odbędzie się w dniach 22-23 maja w siedzibie uczelni przy ul. Kopernika 26. Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim i angielskim.
Jeśli jesteś studentem i pracujesz za kurs w Instytucie Austriackim w Krakowie zapłacisz tylko 13%.
Instytut Austriacki w Krakowie rozpoczyna 26 lutego semestr letni.
Axon System zaprasza na kursy językowe w semestrze wiosennym 2017/2018. Początek zajęć 26 lutego.
Trwa zimowa rekrutacja na studia w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie. Zapisując się do końca lutego skorzystasz z promocji 200zł wpisowego.
Celem kształcenia jest profesjonalne działanie w obszarze ochrony danych osobowych, bez względu na miejsce i rodzaj prowadzonej działalności. Podczas studiów w Akademii Ignatianum przekazana będzie w sposób praktyczny wiedza jak dbać o bezpieczeństwo informacji, danych osobowych, w jednostce.
W ubiegłym tygodniu, podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców 2. edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Wśród 4 najlepszych autorów znalazła się Natalia Ojczyk, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia od 1 stycznia 2018 r. rozpoczęła realizację projektu „Kierunek dobra praca – podniesienie jakości usług Akademickiego Biura Karier w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia”. Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II prowadzi rekrutację ciągłą na: PODYPLOMOWE STUDIA SEMIOLOGICZNE "SYMBOLIKA W KULTURACH ŚWIATA" ORAZ PODYPLOMOWE STUDIA Z ARCHIWISTYKI I BIBLIOTEKOZNAWSTWA
Uniwersytet Jagielloński prowadzi rekrutację dla cudzoziemców na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie prowadzone w języku polskim na rok akademicki 2018/2019.
Przy ulicy Floriańskiej 49 został otwarty oficjalny punkt z gadżetami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt Działu Promocji UJ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni oraz turystów, którzy chcieli mieć możliwość zakupu uniwersyteckich pamiątek.
Studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy odebrali w Collegium Maius dyplomy Funduszu Stypendialnego Ad Polonos. Jego pomysłodawczynią i fundatorką jest prof. Urszula Marta Doleżal, która w swej hojności i poświęceniu sprawom zesłańców polskich zdecydowała o udzieleniu studentom i doktorantom Uniwersytetu Jagiellońskiego wsparcia finansowego w postaci stypendiów za dobre wyniki w nauce.
Jeden z najlepszych saksofonistów na świecie, sześciokrotny zdobywca Grammy, wystąpi w marcu 2018 roku w Krakowie i Warszawie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w twoim mieście
Instytut_Austriacki_220.jpg
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
misjaUJ_220_Cezary.jpg
AIK_220.gif
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy - 7
miniatura MBA - Szkoła Biznesu PW
miniatura
Karate w Krakowie dla studentów

 
Polityka Prywatności