NEWSY Kraków
i małopolskie

Trwa zimowa rekrutacja na studia w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie. Zapisując się do końca lutego skorzystasz z promocji 200zł wpisowego.
Celem kształcenia jest profesjonalne działanie w obszarze ochrony danych osobowych, bez względu na miejsce i rodzaj prowadzonej działalności. Podczas studiów w Akademii Ignatianum przekazana będzie w sposób praktyczny wiedza jak dbać o bezpieczeństwo informacji, danych osobowych, w jednostce.
W ubiegłym tygodniu, podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców 2. edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Wśród 4 najlepszych autorów znalazła się Natalia Ojczyk, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia od 1 stycznia 2018 r. rozpoczęła realizację projektu „Kierunek dobra praca – podniesienie jakości usług Akademickiego Biura Karier w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia”. Przedsięwzięcie to współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Działania 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II prowadzi rekrutację ciągłą na: PODYPLOMOWE STUDIA SEMIOLOGICZNE "SYMBOLIKA W KULTURACH ŚWIATA" ORAZ PODYPLOMOWE STUDIA Z ARCHIWISTYKI I BIBLIOTEKOZNAWSTWA
Uniwersytet Jagielloński prowadzi rekrutację dla cudzoziemców na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie prowadzone w języku polskim na rok akademicki 2018/2019.
Przy ulicy Floriańskiej 49 został otwarty oficjalny punkt z gadżetami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt Działu Promocji UJ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, absolwentów i pracowników najstarszej polskiej uczelni oraz turystów, którzy chcieli mieć możliwość zakupu uniwersyteckich pamiątek.
Studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy odebrali w Collegium Maius dyplomy Funduszu Stypendialnego Ad Polonos. Jego pomysłodawczynią i fundatorką jest prof. Urszula Marta Doleżal, która w swej hojności i poświęceniu sprawom zesłańców polskich zdecydowała o udzieleniu studentom i doktorantom Uniwersytetu Jagiellońskiego wsparcia finansowego w postaci stypendiów za dobre wyniki w nauce.
Jeden z najlepszych saksofonistów na świecie, sześciokrotny zdobywca Grammy, wystąpi w marcu 2018 roku w Krakowie i Warszawie
O. Jan de Brebeuf poświęcił swoje życie by głosić Chrystusa wśród plemienia Huronów. Jezuici studiujący na Akademii Ignatianum w Krakowie chcą przypomnieć hurońską kolędą historię „Apostoła Indian”.
GPS, czyli w tym wypadku Geodezja, Przedsiębiorcy i Studenci już trzeci rok z rzędu są głównymi filarami szczególnego wydarzenia, które organizowane jest na krakowskiej AGH.
Wydziały Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki prowadzą drugi nabór na Interdyscyplinarne Środowiskowe Studia Doktoranckie (FCB) „Fizyczne, chemiczne i biofizyczne podstawy nowoczesnych technologii i inżynierii materiałowej”. Dokumenty można składać do 19 stycznia 2018 r.
Instytut Austriacki w Krakowie zaprasza na siedmiotygodniowe intensywne kursy niemieckiego. Początek zajęć 12 grudnia 2017 roku.
18 listopada br. podczas Gali PiK TVP w Katowicach dr Paulina Guzik (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych UPJPII) i Urszula Drukała (ze strony TVP) wraz z reprezentacją twórców odcinka piątego, który został zgłoszony do konkursu, odebrali nagrodę za program Wielkie Nieba, wyróżniony w kategorii najlepszy program publicystyczny.
Niecodzienie zdarza się, aby Ojciec Święty przyjmował uczestików konferencji naukowej. Jednak temat tej konferencji jest Papieżowi Franciszkowi szczególnie bliski. A ponieważ prawo do edukacji, to prawo człowieka, tym większe znaczenie ma konfernecja organizowana na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Organizatorami konferencji są International Federation of Catholic Universities (IFCU, której członkiem jest UPJPII), Being the Blessing Foundation, Uniwersytet Gregoriański w Rzymie i Center for Interreligious Understanding. Dr Paulina Guzik, adiunkt Instytutu Dziennikarswa i Komunikacji Społecznej jest koordynatorem komunikacji konferencji.
Akademia Górniczo-Hutnicza została trzecią polską uczelnią w ogólnym zestawieniu rankingu National Taiwan University (NTU).
Już od 19 października można zgłosić się do udziału w nowym, bezpłatnym programie akceleracyjnym dla startupów i MŚP z województwa małopolskiego. Wystarczy tylko uzupełnić internetowy formularz aplikacyjny. #StartUP Małopolska to idealna możliwość dla przedsiębiorców, którzy chcą zdobyć nowe kompetencje i mają plan na rozwój swojej firmy.
Od 25 października mieszkańcy Krakowa będą mogli odwiedzić nowo otwarte biuro Education First – firmy, która od ponad 50 lat organizuje kursy językowe zagranicą. Jest to drugie po Warszawie miasto w Polsce, w którym EF będzie miało swoją siedzibę. Wybór Krakowa był nieprzypadkowy – według danych firmy mieszkańcy Krakowa i okolic odznaczają się wysoką znajomością języków obcych na tle innych miast w Polsce.
Zwlekałeś z zapisaniem się na kurs językowy w Profi-Lingua? Nie strać swojej szansy – to ostatnie wolne miejsca z możliwością wyboru terminów! Rozwiąż całkowicie bezpłatny test językowy i sprawdź swój poziom.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia w Krakowie zaprasza na studia. Uczelnia przedłużyła rekrutację do 30 października 2017 roku.
Myślisz o nauce niemieckiego? Sprawdź co ciekawego oferuje Instytut Austriacki w Krakowie. W zależności od upodobań i poziomu możesz wybierać m.in: Niemiecki z kawą, Niemiecki A1, Sprint A1, Niemiecki w sobotę, Happy Hour A2, Intensywny niemiecki w 7 tygodni i wiele innych. Szczegóły dostępne są na stronie Instytutu.
Po​​ 4​​ latach​​ w​​ świat​​ wyruszyła​​ kolejna,​​ szesnasta​​ już,​​ Wyprawa​​ BARI.​​ W​​ tym​​ roku członkom​​ Koła​​ Naukowego​​ Geodetów​​ Dahlta​​ udało​​ się​​ odwiedzić​​ wpisane​​ na​​ Listę Światowego​​ Dziedzictwa​​ UNESCO​​ cypryjskie​​ Pafos,​​ które​​ w​​ tym​​ roku​​ cieszy​​ się​​ tytułem Europejskiej​​ Stolicy​​ Kultury.​​ Tegoroczny​​ wyjazd​​ skupiony​​ był​​ na​​ Parku​​ Archeologicznym Kato​​ Pafos.​​ Dzięki​​ współpracy​​ z​​ archeologami​​ z​​ Uniwersytetu​​ Jagiellońskiego​​ w​​ Krakowie można było​​ nie​​ tylko​​ pomóc​​ im​​ w​​ ich​​ pracach,​​ ale​​ także​​ szczegółowo​​ zwiedzić​​ wszystkie zakątki​​ parku.
Do soboty (16 września) w Akademii Ignatianum w Krakowie trwa międzynarodowa konferencja poświęcona areterapii. Biorą w niej udział pionierzy arteterapii oraz światowej sławy naukowcy i terapeuci. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz poszukiwanie nowych inspiracji do pracy naukowej i terapeutycznej w tradycji.
Po raz kolejny Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego postanawia wprowadzić nowo przyjętych żaków w klimat studiowania. Ruszyły zapisy na Dni Zero 2017!
Do 21 września 2017 roku trwa III tura rekrutacji na studia I i II stopnia w Akademii Ignatianum w Krakowie.
Trwa nabór do 12. edycji Akademii Dziedzictwa – dwusemestralnych studiów podyplomowych poświęconych zarządzaniu dobrami kultury oraz promocji dziedzictwa kulturowego. Ich geneza sięga 2001 r., kiedy Międzynarodowe Centrum Kultury wspólnie z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie postanowiły powołać pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacyjny poświęcony nowoczesnym metodom zarządzania i administracji w instytucjach związanych z ochroną dóbr kultury.
Akademia Górniczo-Hutnicza jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się w zestawieniu obszarów mining & mineral engineering (pozycja 33) oraz metallurgical engineering (przedział 51-75) w dziedzinie engineering rankingu Global Ranking of Academic Subjects
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera prowadzi dodatkową rekrutację na studia. Zapisy na kierunki I stopnia kończą się 30 września natomiast na kierunki II stopnia 13 października 2017 roku.
Akademia Ignatianum w Krakowie prowadzi rekrutację dodatkową na studia I i II. Zapisy kończą się 1 września 2017 roku.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w twoim mieście
BezplatnyTest_220.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Patio
miniatura
Karate w Krakowie dla studentów