NEWSY Kraków
i małopolskie

Do 30 września trwa dodatkowa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Do 23 września trwa III tura rekrutacji Dziennikarstwo i komunikację społeczną w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia. Rekrutacja dodatkowa trwa do 3 września 2018 roku.
Przygotowanie kampanii PR promującej nową markę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – ze szczególnym naciskiem na zbudowanie rozpoznawalności MHK jako instytucji zajmującej się całościowo i kompleksowo Krakowem, zgodnie z jego misją: „Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy Miasta”. Przed takim zadaniem stanęli słuchacze jubileuszowej, 15 edycji studiów podyplomowych na kierunku „Nowy public relations” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Po raz kolejny Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uzyskała możliwość posługiwania się znakiem „Wiarygodna Szkoła” oraz „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Certyfikaty przyznawane są w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji uczelni realizowanych przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
Przez pierwsze trzy tygodnie lipca grupa naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) kontynuowała prace wykopaliskowe na stanowisku Tel Erani w Izraelu. Wśród najważniejszych odkryć tego sezonu jest olbrzymi mur obronny sprzed ponad 5 tysięcy lat, co może dowodzić, że miasta południowego Lewantu powstały wcześniej niż do tej pory sądzono.
Do 3 września trwa dodatkowa rekrutacja na studia I i II stopnia w Akademii Ignatianum w Krakowie.
Centrum Edukacyjne Axon System zaprasza na językowe kursy wakacyjne. Początek zajęć 20 sierpnia.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na studia na kierunku Psychologia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na podyplomowe. Zapisy trwają do 22 września. Do 10 sierpnia opłata wpisowa 0zł.
Dodatkowa rekrutacja na Muzykę kościelną w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie rozpocznie się 6 sierpnia i będzie trwać do 3 września do godziny 12:00.
Już niebawem rozpoczyna się semestr zimowy w Instytucie Austriackim w Krakowie.
Dr Tomasz Żuradzki z Wydziału Filozoficznego UJ i dr Michał Németh z Wydziału Filologicznego UJ zdobyli najbardziej prestiżowe na Starym Kontynencie granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Na 5-letnie badania w ramach programu Horyzont 2020 otrzymali prawie 3 mln euro. W tym roku naukowcom pracującym w Polsce przyznano jedynie 4 takie stypendia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, w ramach VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych, uzyskała już po raz czwarty Ogólnopolski Certyfikat “Uczelnia Liderów 2018”.
Kapitularz, to pomieszczenie usytuowane w sercu Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, które stanowi reprezentacyjną salę zebrań kanoników kapituły.
Autorką pierwszej pracy doktorskiej z zakresu Nauki o Rodzinie jest Ewa Poźniak. Tematem, któremu poświęciła swoje badania: Rodzinne, społeczno-religijne konteksty starzenia się. Studium empiryczne na przykładzie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w województwie podkarpackim. Praca powstawała pod kierunkiem ks. dra hab. Janusza Mierzwy, prof. PWSZ im. J. Grodka w Sanoku. Promotorem pomocniczym był ks. dr Marcin Cholewa z UPJPII w Krakowie.
Z dostarczonego przez Dział Rekrutacji na Studia UJ podsumowania pierwszego cyklu naboru kandydatów prowadzonego na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie wynika, że wbrew prognozom przewidującym związany z niżem demograficznym spadek ilości młodzieży pragnącej zdobyć wyższe wykształcenie, Uniwersytet Jagielloński może pochwalić się utrzymaniem, a nawet minimalnym wzrostem liczby kandydatów na studia.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na nowe studia podyplomowe na kierunku Mediacje Cywilne i Rodzinne.
29 czerwca 2018 r. w Collegium Novum UJ podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja), przedmiotem której będzie budowa i eksploatacja Laboratorium Badań Strukturalnych Makromolekuł i Nowych Materiałów w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
Akademia Ignatianum w Krakowie zaprasza na studia. Zapisy na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie nadal trwa.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisy nadal trwają.
Poznaliśmy laureatów pierwszego etapu konkursu architektonicznego „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna”, organizowanego przez Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we współpracy z Golub GetHouse inwestorem nowoczesnego akademika Livinn Kraków.
Wyższa Szkoła Europejska została wpisana do Bazy Usług Rozwojowych co oznacza, że oferuje szeroki zakres usług związanych z rozwojem kompetencji z możliwością dofinansowania.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II zaprasza na studia DUALNE na kierunku Praca Socjalna (Wydział Nauk Społecznych). Na kierunek z komponentem DUALNYM jest ograniczona liczba miejsc – bo tylko 18, zatem KTO PIERWSZY.....!!!!!
Arcybiskup Angelo Vincenzo Zani - sekretarz Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej spotkał się z dziekanami wydziałów teologicznych, filozoficznych i prawa kościelnego z całej Polski. Arcybiskup, przebywający w UPJPII po raz pierwszy, przybył do Krakowa w celu omówienia kwestii nowej konstytucji apostolskiej Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych.
Studiowanie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie można z łatwością połączyć ze swoimi pasjami. Pokazuje to tegoroczna edycja kampanii promocyjno-rekrutacyjnej pod nazwą #misjaUJ.
III Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów „W kręgu myśli Paracelsusa” to podniosłe wydarzenie naukowe w kręgach uniwersyteckich. Tegoroczna edycja zainteresowała Studentów Farmacji, Medycyny, Biologii i innych spokrewnionych kierunków. Nowością były sesje dla Doktorantów, a całej konferencji towarzyszyła myśl "Non sola dosis, czyli o zagadnieniu dawki we współczesnej toksykologii i toksykokinetyce".
W skrócie: Zbieramy na wyjazd Chóru i Orkiestry Smyczkowej AGH "Con Fuoco" do RPA z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Termin wyjazdu: luty 2019
User Experience to nowa specjalność na Psychologii oraz Grafice w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Akademia Ignatianum zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Uczelnia oferuje 12 kierunków z dziedzin społecznych i humanistycznych, prowadzonych na trzech wydziałach, w tym jednym zamiejscowym w Mysłowicach.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w twoim mieście
BezplatnyTest_220.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
WSE_220.gif
Ignatianum_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
misjaUJ_220_Cezary.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 03
miniatura
miniatura Dar Młodzieży
Karate w Krakowie dla studentów

 
Polityka Prywatności