NEWSY Kraków
i małopolskie

„Unia Europejska potrzebuje Polski, by wspólnie z nami kształtowała przyszłość”. Antonio Tajani, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Uczestników konferencji przywitał bp Tadeusz Pieronek, przewodniczący komitetu organizacyjnego oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego – Janusz Lewandowski i Andrzej Grzyb.
Już po raz drugi studenci farmacji z całej Polski mieli przyjemność wziąć udział w Kongresie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. W tym roku hasłem przewodnim była “Nowoczesna farmakoterapia bólu w praktyce”. Wydarzenie zorganizowane przez PTSF Oddział Kraków w dniach 20-23 września, przyciągnęło uwagę ponad 180 osób, które zawitały w murach Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Tradycją Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest pielgrzymka wspólnoty akademickiej poprzedzająca uroczystość inaugurującą nowy rok akademicki. Teraz, po raz czwarty z rzędu, spotkaliśmy się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, by poprzez wspólną modlitwę prosić o opiekę Bożą i naszego świętego patrona św. Jana Pawła II (w poprzednich latach, zanim powstało sanktuarium na Białych Morzach, pielgrzymowano do Kalwarii Zebrzydowskiej).
Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w roku akademickim 2018/19 kontynuować będzie WYKŁADY OTWARTE na temat BIBLIA W KULTURZE ŚWIATA
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia przedłuża do 28 października rekrutację na studia.
Akademia Ignatianum zaprasza na studia jednolite magisterskie, I stopnia oraz II stopnia. Rekrutacja uzupełniająca trwa do 20 września.
- Jak zwykle przyświecała nam idea tego, żeby ułożyć bogaty program, przedstawiający naszej publiczności najnowsze trendy muzyczne, nowe dokonania uznanych artystów czy twórców debiutujących, których w komponowaniu naszego repertuaru nie można było pominąć. – mówi Małgorzata Frankowska, dyrektor programowa Klubu Studio.
Wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców na UJ (i innych uczelniach) odbędą się 28 września w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych. Na większość imprez obowiązuje rejestracja, która rozpoczyna się 19 września o godzinie 9.00. Nie przegapcie tej daty, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Polsko-słowackie pogranicze na Podkarpaciu usiane jest licznymi i widocznymi w krajobrazie pozostałościami po walkach, jakie toczyły się tu w latach 1914-1915. Znajdujące się tam setki niszczejących obiektów militarnych były do niedawna białą kartą na naukowej i konserwatorskiej mapie regionu. Pamięć o tych zapomnianych zdarzeniach przywraca od 3 lat grupa badaczy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ).
Na początku przyszłego roku Instytut Konfucjusza - Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzi się do nowej siedziby. Dla pracowników, i słuchaczy studentów będzie to nie tylko zmiana adresu, ale przede wszystkim diametralna poprawa warunków pracy i kształcenia. W przyszłej lokalizacji trwają obecnie intensywne prace remontowe.
Nadal trwa rekrutacja na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej. Zapisy przyjmowane są do 19 września 2018 roku.
Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.
AMA Film Academy prowadzi rekrutację jesienną na kierunki stacjonarne oraz niestacjonarne.
Trwa dodatkowy nabór na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie w Uniwersytecie Jagiellońskim. Kandydaci mogą się zapisywać do 11 września.
Do 30 września trwa dodatkowa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Do 23 września trwa III tura rekrutacji Dziennikarstwo i komunikację społeczną w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia. Rekrutacja dodatkowa trwa do 3 września 2018 roku.
Przygotowanie kampanii PR promującej nową markę Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – ze szczególnym naciskiem na zbudowanie rozpoznawalności MHK jako instytucji zajmującej się całościowo i kompleksowo Krakowem, zgodnie z jego misją: „Opisujemy, dokumentujemy i opowiadamy Kraków. Słuchamy Miasta”. Przed takim zadaniem stanęli słuchacze jubileuszowej, 15 edycji studiów podyplomowych na kierunku „Nowy public relations” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Po raz kolejny Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uzyskała możliwość posługiwania się znakiem „Wiarygodna Szkoła” oraz „Dobra Uczelnia – Dobra Praca”. Certyfikaty przyznawane są w ramach ogólnopolskiego programu certyfikacji uczelni realizowanych przez Akademickie Centrum Informacyjne w Poznaniu.
Przez pierwsze trzy tygodnie lipca grupa naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) kontynuowała prace wykopaliskowe na stanowisku Tel Erani w Izraelu. Wśród najważniejszych odkryć tego sezonu jest olbrzymi mur obronny sprzed ponad 5 tysięcy lat, co może dowodzić, że miasta południowego Lewantu powstały wcześniej niż do tej pory sądzono.
Do 3 września trwa dodatkowa rekrutacja na studia I i II stopnia w Akademii Ignatianum w Krakowie.
Centrum Edukacyjne Axon System zaprasza na językowe kursy wakacyjne. Początek zajęć 20 sierpnia.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na studia na kierunku Psychologia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na podyplomowe. Zapisy trwają do 22 września. Do 10 sierpnia opłata wpisowa 0zł.
Dodatkowa rekrutacja na Muzykę kościelną w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie rozpocznie się 6 sierpnia i będzie trwać do 3 września do godziny 12:00.
Już niebawem rozpoczyna się semestr zimowy w Instytucie Austriackim w Krakowie.
Dr Tomasz Żuradzki z Wydziału Filozoficznego UJ i dr Michał Németh z Wydziału Filologicznego UJ zdobyli najbardziej prestiżowe na Starym Kontynencie granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Na 5-letnie badania w ramach programu Horyzont 2020 otrzymali prawie 3 mln euro. W tym roku naukowcom pracującym w Polsce przyznano jedynie 4 takie stypendia.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, w ramach VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych, uzyskała już po raz czwarty Ogólnopolski Certyfikat “Uczelnia Liderów 2018”.
Kapitularz, to pomieszczenie usytuowane w sercu Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, które stanowi reprezentacyjną salę zebrań kanoników kapituły.
Autorką pierwszej pracy doktorskiej z zakresu Nauki o Rodzinie jest Ewa Poźniak. Tematem, któremu poświęciła swoje badania: Rodzinne, społeczno-religijne konteksty starzenia się. Studium empiryczne na przykładzie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w województwie podkarpackim. Praca powstawała pod kierunkiem ks. dra hab. Janusza Mierzwy, prof. PWSZ im. J. Grodka w Sanoku. Promotorem pomocniczym był ks. dr Marcin Cholewa z UPJPII w Krakowie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
misjaUJ_220_Cezary.jpg
Przeglad_uczelni_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności