NEWSY Kraków
i małopolskie

Wystawa autorstwa Simeona Genewa - artysty grafika, projektanta graficznego, wykładowcy w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie będzie czynna do 31 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie.
Amerykańskie czasopismo „Forbes” po raz czwarty przygotowało europejską edycję listy „30 under 30”, gdzie w dziesięciu kategoriach wytypowanych zostało po 30 wpływowych osób, które choć nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, to już wyrastają na liderów w swoich branżach.
Centrum Edukacyjne Axon System zachęca do udziału w dofinansowanych kursach językowych. Możliwość dofinansowania do 87%.
30 stycznia Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego powołał pierwszą radę uczelni, której kadencja potrwa do końca przyszłego roku. W jej skład weszło 7 osób, w tym 3 spoza wspólnoty UJ. Utworzenie takich gremiów na uczelniach publicznych przewiduje nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, która weszła w życie 1 października 2018 roku.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia podyplomowe na kierunku Trener personalny.
„Młodzież chce zmienić świat poprzez miłość i życie ewangeliczne” – powtórzył z przekonaniem słowa papieża ks. kardynał Stanisław Dziwisz podczas piątkowego spotkania na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej to studia I stopnia oferowane przez Akademię Ignatianum w Krakowie.
Telewizja JP2TV Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie znów w akcji podczas ŚDM. Reporterka Sylwia Micyk i operator Jakub Stoszek pojechali do Panamy, by relacjonować to wielkie wydarzenie z udziałem papieża Franciszka i setek tysięcy młodych ludzi.
Axon System zaprasza na kursy semestralne. Start już 25 lutego 2019 roku.
Dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej dr hab. Witold Zalewski i jego córka Hanna wystąpili w kościele de la Merced w Panamie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Witold Zalewski jest zarazem głównym organistą katedry na Wawelu, cenionym muzykiem koncertującym w różnych częściach świata. W ostatnim czasie m.in. w Sydney, Toronto.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza na nowe studia podyplomowe. Rekrutacja już trwa, studia rozpoczną się w lutym.
11 stycznia to rocznica wyznaczająca datę promocji akademickich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Właśnie tego dnia, 622 lata temu,  papieżBonifacy IX podpisał bullę „ Eximiae devotionis affectus” . Wyznaczała ona cele związane z utworzeniem w Krakowie Wydziału Teologicznego, którymi były: rozszerzenie wiary chrześcijańskiej, pomnażanie sprawiedliwości i ludzkiej pomyślności. Z tego właśnie Wydziału Teologicznego UPJPII się wywodzi.
Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia będzie prowadzona w dwóch cyklach rekrutacyjnych, natomiast na studia niestacjonarne drugiego stopnia - w jednym cyklu. Rejestracja kandydatów w systemie e-Rekrutacja trwać będzie od dnia 7 stycznia do 11 lutego 2019 r., do godz. 14:00.
Od 3 lat krakowscy uczeni prowadzą prace wykopaliskowe w małopolskim Grodzisku koło Skały. Podjęte przez nich badania mają dać ostateczną odpowiedź, co znajdowało się w tym miejscu w XIII wieku. Pod uwagę brane są dwie hipotezy: warowny klasztor klarysek bł. Salomei lub zamek wzniesiony przez księcia śląskiego Henryka Brodatego.
Na Akademii Górniczo-Hutniczej już po raz czwarty odbyło się Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci.
W dniu 10 grudnia władze Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera powołały na kolejne cztery lata nowych członków Konwentu.
Ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, do niedawna piastujący funkcję prorektora ds. studenckich i dydaktyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz ks. prałat dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, który przez wiele lat był pracownikiem naukowym UPJPII zostają nowymi biskupami pomocniczymi archidiecezji krakowskiej.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na studia licencjackie na kierunku Dietetyka.
Interesujesz się psychologią? Jesteś ciekawy jak wirtualna rzeczywistość jest wykorzystywana w badaniach psychologicznych? A może chcesz dowiedzieć się o zagadnieniach traumy, narcyzmu, zaburzeń? Psychodebiuty to miejsce właśnie dla Ciebie! Zostały już ostatnie miejsca na Konferencję. Zapisz się już dziś i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
W dniach 2 do 16 listopada odbyła się XVII Wyprawa BARI organizowana przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta (Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska) we współpracy z archeologami z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tegoroczna wyprawa otrzymała wsparcie finansowe w ramach projektu pt. „Najlepsi z najlepszych! 3.0” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt wspiera wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności i kreatywności.
„Psychodebiuty” to dwudniowa, Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa, skierowana do studentów, magistrantów oraz doktorantów. Wydarzenie stwarza możliwość zaprezentowania pierwszych prób badawczych oraz konfrontację rezultatów własnych badań z pracą innych uczestników i opiniami doświadczonych naukowców z dziedziny psychologii. Konferencja organizowana jest po raz dziewiąty i odbędzie się w dniach 7 – 8 grudnia 2018 roku na terenie Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy prof. Stanisława Łojasiewicza 4 w Krakowie.
Warsztaty Światło w Filmie to nauka różnych sytuacji oświetleniowych w filmie i ich praktycznego zastosowania. Warsztaty obejmują krótką teorię techniki i charakterystyki światła filmowego, teorię i praktykę konstrukcji światła w scenie filmowej oraz praktyczne wykonanie oświetlenia w studiu. Termin kursu: 24-25 listopada.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia.
Zespół dr. Michała Marciaka z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył pierwszy sezon poszukiwań precyzyjnego miejsca wielkiej bitwy pod Gaugamelą na terenie dzisiejszego Irackiego Kurdystanu. Batalia ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w dziejach świata starożytnego. Naukowcy wstępnie wskazali jej możliwą lokalizację. Pionierskie badania będą kontynuowane w kolejnych latach.
Wybitni absolwenci Politechniki Krakowskiej oraz cenieni w świecie eksperci przez 10 miesięcy będą bezinteresownie służyć swoim doświadczeniem i wiedzą. Z tej szansy skorzystać mogą studenci, doktoranci i absolwenci uczelni. Warunki są dwa. Wiek do 35 lat i szczera chęć rozwoju zawodowego, naukowego lub osobistego.
Nie zabrakło Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie podczas pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej do Rzymu. Reprezentują uczelnię m.in.: JM rektor ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, prorektor ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej ks. prof. dr hab. Józef Stala, prorektor ds. studenckich i dydaktyki ks. dr hab. Robert Tyrała, prorektor ds. rozwoju i polityki kadrowej ks. dr hab. Antoni Świerczek, dr hab. Witold Zalewski dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej. W każdej mszy św., czy to w bazylice Santa Maria Maggiore, czy w kościele Santo Spirito in Sassia, czy w samej Bazylice św. Piotra i przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II, wszędzie śpiewa Chór Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
Barakah Free Improwizacja to cykl spotkań muzycznych, ale nie tylko, z niczym nieskrępowaną, swobodną improwizacją, to unikanie rytmu, melodii i wszelkich zasad, to preferowanie pomysłowości, przypadku, zaskoczenia, kreatywności i spontaniczności.
Pod koniec września zakończyły się tegoroczne prace badawcze zespołu naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) na terenie południowej Jordanii. W ramach wieloletniego projektu krakowscy archeolodzy gromadzą informacje, które pomogą zrekonstruować zmiany zachodzące na tym ważnym obszarze w okresie pomiędzy neolitem a wczesną epoką brązu.
„Unia Europejska potrzebuje Polski, by wspólnie z nami kształtowała przyszłość”. Antonio Tajani, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Uczestników konferencji przywitał bp Tadeusz Pieronek, przewodniczący komitetu organizacyjnego oraz posłowie do Parlamentu Europejskiego – Janusz Lewandowski i Andrzej Grzyb.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności