Akademia Ignatianum zaprasza na studia podyplomowe Ochrona Danych Osobowych

W Akademii Ignatianum trwa rekrutacja na studia podyplomowe na kierunku Ochrona Danych Osobowych.

Celem studiów jest profesjonalne działanie w obszarze ochrony danych osobowych, bez względu na miejsce i rodzaj prowadzonej działalności. 

Podczas naszych studiów przekazujemy w sposób praktyczny wiedzę jak dbać o bezpieczeństwo informacji, danych osobowych, w jednostce. Wskazujemy dobre praktyki i rekomendowane metody ochrony danych.

Przygotowujemy do wykonywania nowego zawodu Inspektora Ochrony Danych – tj. eksperta ds. ochrony danych osobowych w firmie. Zawód ten łączący prawo i nowe technologie w odniesieniu do przetwarzania danych osobowych. Z tej perspektywy Inspektor Ochrony Danych odgrywa kluczową rolę we wsparciu każdej jednostki wykorzystującej dane osobowe. W ściśle określonych przypadkach jego powołanie jest obowiązkiem prawnym – np. przy podmiotach publicznych, firmach usługowych, szkołach, przedszkolach, szpitalach itp. Ciekawą perspektywą wykonywania tego zawodu jest możliwość pracy we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej, a to dlatego, że Rozporządzenie Ogólne, które wprowadza ten zawód, obowiązuje w skali Unii Europejskiej. (Więcej: Po zakończeniu studiów słuchacze:

a)   Mają wiedzę z zakresu nowych rozwiązań prawnych dotyczących ochrony danych osobowych (RODO);

b)   Potrafią interpretować przepisy o ochronie danych osobowych;

c)   Potrafią się posługiwać wybranymi narzędziami informatycznymi oraz metodami i wytycznymi wspierającymi zapewnienie bezpieczeństwa systemów informacyjnych;

d)   Potrafią analizować sytuację jednostki organizacyjnej w zakresie bezpieczeństwa informacji;

e)   Potrafią wybierać i rekomendować optymalne rozwiązania dla zapewnienia ochrony danych i bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie).


data ostatniej modyfikacji: 2019-03-19 12:31:43
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
boks_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności