NEWSY Kraków
i małopolskie

Ekipa JP2TV w Panamie – relacje z ŚDM 2019 w JP2TV i TVP1

Telewizja JP2TV Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie znów w akcji podczas ŚDM. Reporterka Sylwia Micyk i operator Jakub Stoszek pojechali do Panamy, by relacjonować to wielkie wydarzenie z udziałem papieża Franciszka i setek tysięcy młodych ludzi.

Sylwia Micyk jest studentką II roku studiów magisterskich w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, od pięciu lat reporterką i kierowniczką produkcji JP2TV, relacjonowała dla JP2TV i TVP ŚDM 2016, była też jedną z prowadzących programu Wielkie Nieba TVP1.

Jakub Stoszek jest absolwentem IDiKS, aktywnym operatorem filmowym i laureatem konkursu na najlepszy film z ŚDM 2016 – w nagrodę (ufundowaną przez Komitet ŚDM 2016, TVP i Województwo Małopolskie) pojechał na ŚDM Panama 2019. Zwycięski film Kuby z ŚDM 2016 można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=7IyP5kCouIo

Relacje z Panamy, m.in. koncertu prof. Witolda Zalewskiego i Hani Zalewskiej, z występów teatru tańca ze spektaklem „Lilia”, a także z pobytu młodych Polaków w Panamie, w tym grupy 700 osób z archidiecezji krakowskiej będzie można zobaczyć na stronie jp2tv.pl, a także na naszym telewizyjnym facebooku, gdzie krótkie relacje Sylwii i Kuby zamieszczane są każdego dnia.

https://www.youtube.com/watch?v=G17iO9SMU8k

https://web.facebook.com/jp2tv

Relacje naszych studentów będzie można zobaczyć także w „Między Ziemią a Niebem” TVP1 już 27 stycznia (studio ŚDM o godz. 13:35) i 3 lutego (MZaN godz. 11:50). 27 stycznia w TVP1 będzie wyemitowana na żywo papieska msza posłania z Papieżem Franciszkiem z Panamy. O 13:35 rozpocznie się w TVP1 specjalne studio prowadzone przed dr Paulinę Guzik. „W tym roku w naszej Redakcji Programów Katolickich w TVP postawiliśmy na młodość. To młodzi reporterzy są najlepiej przygotowani, by relacjonować ŚDM 2019 – dlatego mając w pamięci doskonałą współpracę między TVP1 a Uniwersytetem Papieskim podczas tworzenia programu Wielkie Nieba, w naszym specjalnym ŚDMowym studio pokażemy relacje Sylwii i Kuby, reporterów JP2TV. To fenomen na skalę ogólnopolską – żaden Uniwersytet nie może pochwalić się studentami, którzy relacjonują kolejne ŚDMy na antenie największej w kraju stacji z milionowymi oglądalnościami. Cieszę się, że dziedzictwo polskiego ŚDMu zaowocowało jeszcze większym profesjonalizmem naszych ekip, które na co dzień realizują setki materiałów z życia naszego uniwersytetu, konferencji naukowych czy newsy z miasta i regionu” – mówi redaktor naczelna JP2TV dr Paulina Guzik, która przygotowała ekipę na wyjazd do Panamy.

Na miejscu w Krakowie nad ŚDMową produkcją będą czuwać: wykładowca i absolwent UPJPII Piotr Ćwik, studentki Dagmara Wysocka, Kasia Wysocka i zespół montażystów JP2TV.

„JP2TV i Akademickie Centrum Medialne zostały stworzone po to, aby realizować dziennikarstwo z misją i aby ukazywać dziedzictwo naszego świętego patrona – Jana Pawła II, a Światowe Dni Młodzieży to przecież jego dziecko. Cieszymy się, że kolejny raz nasze relacje zobaczy dzięki Telewizji Polskiej cała Polska” mówi dyrektor Akademickiego Centrum Medialnego, dziekan WNS ks. prof. Michał Drożdż.


data ostatniej modyfikacji: 2019-01-23 09:48:23
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
WSE_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
Ignatianum_220_uzupelniajacy_2019.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Pracownia Kosmetologiczna
 
Polityka Prywatności