Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wyróżnieni w 24. Konkursie PiK TVP

18 listopada br. podczas Gali PiK TVP w Katowicach dr Paulina Guzik (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych UPJPII) i Urszula Drukała (ze strony TVP) wraz z reprezentacją twórców odcinka piątego, który został zgłoszony do konkursu, odebrali nagrodę za program Wielkie Nieba, wyróżniony w kategorii najlepszy program publicystyczny.

Program Wielkie Nieba został dostrzeżony przez jury i jako jedyny otrzymał wyróżnienie w tej kategorii, choć zgłoszenia napływały ze wszystkich ośrodków terenowych TVP.

"Otrzymana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, czujemy satysfakcję i dumę, ciesząc się, że nasza praca została zauważona i doceniona podczas 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Ośrodków Terenowych Telewizji Polskiej.

Nagroda jest ogromną satysfakcją dla całego zespołu tworzącego program Wielkie Nieba. Dzięki współpracy studentów dziennikarstwa UPJPII, TVP3 Kraków oraz Redakcji Audycji Katolickich TVP udało nam się osiągnąć sukces" - mówi Sylwia Micyk, studentka IDiKS UPJPII.

Wielkie Nieba! - Gratulacje dla wszystkich, którzy mieli udział w tworzeniu i sukcesie programu Wielkie Nieba.

Przypomnijmy:

Młodzi dziennikarze z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej założyli wyczynowe buty, do czego ich wzywał papież Franciszek i w produkcji Wielkie Nieba na antenie Telewizyjnej Jedynki (TVP1) w kilkunastu odcinkach relacjonowali, jak wzbogacił się polski Kościół po Światowych Dniach Młodzieży. Pokazywali tych, którzy zamiast mówić - robią. Z radością, świeżością i dynamizmem, który zaprezentowali już wcześniej na antenie TVP3 Kraków, tworząc cykle Dzienniczek 2016 i ŚDM Wiadomości.

"Program Wielkie Nieba był wielkim zadaniem, ambitną i w pełni profesjonalną produkcją dla największej w Polsce telewizyjnej anteny. Jesteśmy niezwykle dumni z zespołu, który telewizyjną wiedzę i doświadczenie zdobywał w JP2TV, w naszej uniwersyteckiej telewizji " - mówił wówczas ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor IDiKS.

Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod wodzą szefowej JP2TV, dr Pauliny Guzik, ukazywali w swoim programie pełen szalonych pomysłów młody Kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do internetu. Poszukiwali też odpowiedzi na fundamentalne pytania nurtujące młodzież. Zespół pracował w pocie czoła, aby w każdą sobotę od marca do czerwca przekazać widzom rzetelne informacje w przystępnej formie. W akcji zobaczyliśmy prowadzących: Katarzynę Wojaczek i Piotra Ćwika, a także zespół reporterski znany z relacji TVP3 podczas ŚDM 2016: Agatę Karbowicz, Barbarę Rozmus, Łukasza Krasnego, Kingę Wojnicką, Sylwię Micyk, Anetę Robak, Marię Szajny, Monikę Woźniak, Magdalenę Mistygacz oraz Jakuba Stoszka.

"Wiedzieliśmy, że antena Jedynki to najgłębsze telewizyjne wody, ale podjęliśmy z zespołem JP2TV to zadanie wiedząc, że mamy za sobą prawdziwy poligon w postaci pracy naszych ekip podczas ŚDM. Zespół Wielkie Nieba to grupa osób, które łączą w sobie młodość, energię i profesjonalizm, reprezentując na antenie chrześcijańskie wartości w sposób świeży, nowoczesny i przebojowy." - mówiła dr Paulina Guzik, która pełniła opiekę redakcyjną nad programem.

Producentem wykonawczym programu Wielkie Nieba była Telewizja Polska w Krakowie. Z ramienia TVP3 nad programem pracował nieoceniony zespół z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym podczas największych telewizyjnych produkcji: red. Urszula Drukała, red. Dariusz Fedorowcz i realizator programu: Wojciech Kursa

Każdy odcinek programu był realizowany dynamicznie, z radością i świeżością spojrzenia młodych ludzi - naszych studentów. Nie zabrakło także segmentu social media, bez którego dziś nie wyobrażamy sobie funkcjonować. Nad mediami pieczę sprawowali Dawid Kaczmarczyk, Joanna Cabak oraz Eryk Markowski.

Zespół Wielkie Nieba to grupa osób, które aktywnie włączyły się w medialną obsługę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas ŚDM TVP3 Kraków przez pięć dni (27 - 31 lipca 2016) nadawała codziennie 17 godzin programu, w którym obok transmisji z Wydarzeń Centralnych znalazły się reportaże i relacje z mniej formalnych spotkań, komentarze studyjne, przeglądy internetowych wydań prasy polskiej i zagranicznej i portali społecznościowych. Studenci UPJPII przygotowywali nie tylko materiały reporterskie, ale też byli gośćmi w studio, robili wejścia "na żywo", pełnili dyżury w Centrum Prasowym. Teraz swoje doświadczenie przełożyli na kolejny program, w którym udowodnili, że warto wstać z kanapy.

Wielkie Nieba były ciekawą przygodą, dzięki której upewniłem się, że chcę pracować w telewizji oraz nauczyłem się ciężko pracować na sukces. Poprawiłem dykcję i głos. Doszlifowałem pisanie "telewizyjnych" tekstów oraz wypracowałem odpowiednią postawę przed kamerą. Teraz chcę całkowicie skoncentrować się na znalezieniu pracy w telewizji w dziale sportowym. A więc - do zobaczenia w czasie relacji z Formuły 1, WRC albo siatkówki - podsumowywał swoją pracę jeden z prezenterów programu "Wielkie Nieba" Piotr Ćwik.


opublikowano: 2017-11-20
Komentarze
Polityka Prywatności