3-4.12.2020

Barbórka w AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji Barbórki, które odbędą się 3 i 4 grudnia w formie online.

Obchody święta patronki górników od dziesięcioleci przebiegały według ustalonego rytmu. W tym roku sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że konwencja obchodów uległa zmianie i z tradycyjnej przeszła w wirtualną.

Barbórkę 2020 rozpocznie 61. Konferencja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego, która zaplanowana jest na 3 grudnia. W ramach 20 sekcji tematycznych zaprezentowane zostaną wyniki prac studentów działających w kołach naukowych pionu górniczego.

Główne obchody święta patronki górników odbędą się 4 grudnia. Rozpocznie je o godz. 9.00 uroczysta msza święta odprawiona w kolegiacie Św. Anny (uczestnictwo możliwe z zachowaniem obowiązujących zaleceń związanych z sytuacją epidemiczną). Głównym punktem uroczystości barbórkowych w AGH będzie uroczyste posiedzenie Senatu AGH, które rozpocznie się o godz. 13.00. Wezmą w nim udział wyłącznie przedstawiciele władz uczelni oraz Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. Transmisja posiedzenia będzie dostępna na stronach: www.agh.edu.pl, barborka.agh.edu.pl oraz www.wgig.agh.edu.pl.

Program uroczystego posiedzenia Senatu AGH

  • „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”
  • Otwarcie posiedzenia Senatu AGH przez Rektora AGH prof. Jerzego Lisa
  • Wystąpienie Dziekana Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. Marka Cały
  • Wręczenie stopni górniczych
  • Wręczenie wyróżnień wydziałowych
  • Zakończenie posiedzenia Senatu
  • Hymn górniczy


Zwieńczeniem obchodów będzie wirtualna, interaktywna Biesiada Górnicza. W spotkaniu online wezmą udział przedstawiciele uczelni, studentów, partnerów Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz zaprzyjaźnieni z AGH partnerzy z branży górniczej.

W tym roku nie odbędą się przyciągające uwagę widzów wydarzenia towarzyszące, jakimi są: Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich, „Pochód lisów” (przemarsz ulicami miasta Orszaku Górniczego) czy „Skok przez skórę” (symboliczne pasowanie studentów na górnika).


data ostatniej modyfikacji: 2020-12-02 10:24:37
Komentarze
 
Polityka Prywatności