Przejdź do: newsy Kraków
29.03-2.04.2020

International Conference on Optical and Electronic Sensors w AGH

Konferencja odbędzie się w dniach 29.03-2.04 kwietnia w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Kawiory 21.

Konferencja ma charakter cykliczny, odbywa się co dwa lata i ma długą tradycję sięgającą 1990 r., kiedy środowisko sensorowe w Polsce zainicjowało COE. Od 2016 r. COE ma status konferencji międzynarodowej. Tematyka konferencji obejmuje najważniejsze zagadnienia: nowe materiały sensorowe, nanosensory, mikro- i nanosystemy, w tym MEMS, MOEMS, RF MEMS, NEMS, sieci sensorowe, biosensory i urządzenia lab-on-chip, półprzewodnikowe i elektrochemiczne sensory gazów, czujniki optyczne i magnetyczne, sensory wielkości fizycznych, teorię i modelowanie mechanizmów działania sensorów, zastosowania sensorów szczególnie w medycynie oraz pojawiającą się tematykę sensorową jak tekstronikę, Internet Rzeczy IoT, Internet Energii IoE, itp.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli środowiska naukowego reprezentujących wiele dyscyplin, tak aby konferencja mogła stanowić szerokie forum wymiany pomysłów i doświadczeń. Udział potwierdziło wielu wybitnych przedstawicieli międzynarodowych ośrodków badawczych. W celu stworzenia pomostu pomiędzy nauką i sektorem gospodarczym kilkanaście wiodących firm zostało zaproszonych do prezentacji swoich osiągnięć podczas sesji wystawców.

Miejsce

Centrum Informatyki AGH (ul. Kawiory 21, bud. D-17); otwarcie konferencji – Aula AGH w bud. A-0

Data

29 marca – 2 kwietnia 2020 r.

Organizatorzy

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej
Polskie Towarzystwo Techniki Sensorowej


data ostatniej modyfikacji: 2020-01-21 10:18:42
Komentarze
 
Polityka Prywatności