Przejdź do: newsy Kraków
31.08-2.09.2019

On the Trail of Women in Mathematics – in Honor of Sofia Kowalewska - konferencja w ramach cyklu „Śladami kobiet w matematyce”.

Akademia Górniczo-Hutnicza i Polskie Towarzystwo Kobiet w Matematyce organizują konferencję On the Trail of Women in Mathematics – in Honor of Sofia Kowalewska, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września w siedzibie AGH.

Celem konferencji jest uhonorowanie profesor Sofii Kowalewskiej, nazywanej „księżniczką matematyki”, jej znaczącego wkładu w rozwój matematyki, szczególnie równań różniczkowych cząstkowych i ich zastosowań, a także podkreślenie wkładu profesor Kowalewskiej w walkę o prawa kobiet i ich równy dostęp do wykształcenia i stanowisk.

W ramach konferencji planowana jest wymiana doświadczeń i przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych specjalistów zajmujących się matematyką i dziedzinami pokrewnymi. W programie wydarzenia znajdą się wykłady plenarne, sesje tematyczne oraz sesja plakatowa. Ważnym elementem będzie panel dyskusyjny pn. „Mobbing at universities”. 

Cykl „Śladami kobiet w matematyce” promuje osiągnięcia i zasługi kobiet, których badania, działalność zawodowa i publikacje wniosły znaczący wkład w rozwój nauki, głównie matematyki i nauk pokrewnych.


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-17 14:27:48
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
agh_pl_220_300.jpg
boks_220.gif
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Studenci i dostępność wiedzy
 
Polityka Prywatności