Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2019-01-11

Noc Biologów w UJ

Uniwersytet Jagielloński zaprasza na kolejną edycję Nocy Biologów, która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku na Wydziale Biologii.

Tegoroczna Noc Biologów odbędzie się pod hasłem "Biologia dla zdrowia". Uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, immunologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomią porównawczą, biologią bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią oraz tematyką związaną z światem roślin.

Wszyscy chętni bedą mogli wziąć udział w wykładach i prezentacjach na temat szczepionek, roślin leczniczych i prozdrowotnych oraz jadalnych dzikich roślin występujących w Polsce, a także uczestniczyć w warsztatach, na których poznają m.in. tajemnicę podwójnej helisy, budowę krwi oraz dowiedzą się czym jest i jak działa pamięć immunologiczna.

Zorganizowane zostanie także "spotkanie ze zwierzakami", na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będzie można spojrzeć prosto w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor.

Noc Biologów to propozycja zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Obejmuje zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program zawiera zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z pokazami terenowymi, jak również zajęcia popołudniowe, prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl. Program wydarzenia jest na bieżąco aktualizowany.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-17 10:30:07
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
misjaUJ_220_Cezary.jpg
Przeglad_uczelni_220.jpg
WSE_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 04
miniatura UMCS
miniatura studenci
 
Polityka Prywatności