Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2018-09-17

Europejska Szkoła Magnetyzmu w AGH

Europejska Szkoła Magnetyzmu odbędzie się w dniach 17-28 września w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH przy ul. Kawiory 30.

Wiodącym temat tegorocznej Europejskiej Szkoły Magnetyzmu będzie "magnetism by light", czyli badanie i kontrolowanie zjawiska magnetyzmu za pomocą szeroko rozumianego światła - promieniowania elektromagnetycznego w bardzo szerokim zakresie częstotliwości (od radiowych do promieniowania gamma). Taki wybór tematyki podyktowany jest nie tylko ciągle odkrywanymi nowymi zjawiskami typu "światło-magnetyzm", ale także możliwościami uczestnictwa Polski w badaniach w tym zakresie wynikającymi z rozwoju infrastruktury badawczej, takiej jak Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS UJ.

Wydarzenie ma na celu integrację młodych badaczy zajmujących się magnetyzmem oraz podjęcie wspólnych inicjatyw dotyczących wykorzystania europejskiej infrastruktury badawczej i wniosków o granty europejskie w ramach programu HORYZONT-2020. Dla organizatorów European School on Magnetism ważny jest także aspekt specjalistycznego kształcenia młodych naukowców realizowanego w oparciu o europejskich (w tym polskich) najwybitniejszych badaczy i najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą. Polska, w tym Kraków, są cenionymi ośrodkami wiodącymi w tematyce magnetyzmu, głownie w oparciu o nowoczesną infrastrukturę badawczą, jaką dysponują: Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, laboratoria Katedry Fizyki Ciała Stałego WFiIS AGH i Katedry Elektroniki WIET AGH oraz Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS UJ w Krakowie.


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-13 09:29:15
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Przeglad_uczelni_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
misjaUJ_220_Cezary.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 06
miniatura Własne Zaplecze Gastronomiczne
 
Polityka Prywatności