Fizjoterapia - studia jednolite magisterskie w KWSPZ

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zaprasza na jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia.

Absolwent studiów jednolitych magisterskich na kierunku fizjoterapia uzyska dyplom i tytuł zawodowy magistra fizjoterapii. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wykształcenie, a co za tym idzie przygotowanie zawodowe do samodzielnej pracy z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, będącymi w stanach zagrożenia zdrowia, a także utraty sprawności psychofizycznej, a przez to wymagającymi stosowania zabiegów z użyciem środków i metod fizjoterapeutycznych. Do podstawowych środków fizjoterapii należą: ćwiczenia ruchowe (kinezyterapia), środki fizykalne (fizykoterapia) masaż, mobilizacje (terapia manualna) oraz zaopatrzenie ortopedyczne. Przewidywanym obszarem pracy zawodowej absolwentów fizjoterapii jest praca z pacjentem w każdym przypadku klinicznym w którym występuje wskazanie do rehabilitacji. Ponadto absolwent będzie kompetentny do działalności także w zakresie fizjoprofilaktyki. Fizjoprofilaktyka szczególną rolę odgrywa w zapobieganiu licznym chorobom cywilizacyjnym, m.in.: nowotworom, chorobom układu sercowo- naczyniowego i oddechowego, chorobom psychicznym, a także urazom, alergiom i innym.

Nadrzędnym celem koncepcji kształcenia na studiach jednolitych magisterskich jest osiągnięcie przez absolwentów kompleksowej, nowoczesnej i rozszerzonej wiedzy w zakresie fizjoterapii. W trakcie toku studiów odbywają się zajęcia, które umożliwiają zdobycie niezbędnej, specjalistycznej wiedzy dla zawodu fizjoterapeuty, a także zajęcia kliniczne oraz praktyki pozwalające na zdobycie i wypracowanie specyficznych umiejętności zawodowych dla wysokokwalifikowanej kadry zawodowej z zakresu fizjoterapii.

Absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapii o profilu praktycznym zdobędą kompetencje w zakresie; wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych określonych przez standardy kształcenia stosownymi przepisami ustawy. Absolwenci uzyskają uprawnienia zawodowe, które są zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia. Absolwenci nabędą umiejętności praktycznych, potrzebnych między innymi do:

  • przeprowadzenia diagnostyki fizjoterapeutycznej z wykorzystaniem zalecanego specjalistycznego sprzętu,
  • obsługi urządzeń stosowanych w gabinetach fizykoterapeutycznych,
  • doboru i wykonywania testów funkcjonalnych,
  • planowania i programowania zabiegów fizjoterapeutycznych,
  • wykonywania zabiegów wykorzystujących czynniki naturalne (fizykalne) w profilaktyce fizjoterapeutycznej,
  • współdziałania w zespołach fizjoterapeutycznych.

Absolwenci będą przygotowani do współpracy z zespołami fizjoterapeutycznymi w realizacji zadań z zakresu fizjoterapii środowiskowej, a w szczególności usprawniania ruchowego osób trwale niepełnosprawnych.

Realizacja w toku studiów takich przedmiotów nauczania jak: ekonomia, prawo, zarządzanie, marketing – pozwolą na przygotowanie absolwenta do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie szeroko rozumianej promocji zdrowia. Absolwent będzie właściwie przygotowany od strony redakcyjnej i metodologicznej do realizacji – pod kierunkiem promotora prac naukowo-badawczych czego wyrazem będzie obowiązek złożenia i obrony pracy magisterskiej. W trakcie studiów, a w szczególności praktyk zawodowych absolwent zapozna się z możliwościami zapisania się (przystąpienia) do stowarzyszeń zawodowych i naukowych (m.in.: PTF, PTR, PTMM i innych), które są sfederowane ze swoimi odpowiednikami w Europie i na Świecie.

Studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia przygotowują absolwenta do ustawicznego kształcenia zawodowego, które uprawnia do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-31 13:42:24
Komentarze
 
Polityka Prywatności