NEWSY Kraków
i małopolskie

Polsko-Chińska Rada Biznesu nagrodziła studentkę UJ

Logo UJ

W ubiegłym tygodniu, podczas noworocznego spotkania członków i partnerów Polsko-Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców 2. edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Wśród 4 najlepszych autorów znalazła się Natalia Ojczyk, studentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego

"Celem przyświecającym inicjatorom i partnerom konkursu było kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami. Druga edycja dowiodła trafności tej idei. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które według opinii członków kapituły konkursu były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie" - czytamy w komunikacie prasowym Stowarzyszenia Polsko-Chińskiej Rady Biznesu.

Laureatami 2. edycji konkursu zostali: Agnieszka Chytła (Politechnika Rzeszowska, 1. miejsce), Mikołaj Woźniak (Shanghai University, 2. miejsce) i Natalia Ojczyk (Uniwersytet Jagielloński, 3. miejsce). Wyróżniono także pracę Karola Dudka z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali stypendium w Państwie Środka, płatny staż oraz nagrody rzeczowe.

Natalia Ojczyk ukończyła studia azjatyckie w IBiDW UJ. Obecnie kontynuuje naukę na kierunku studia dalekowschodnie II stopnia. Kapituła konkursu nagrodziła ją pracę licencjacką Strefy ekonomiczne w Chinach na przykładzie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen oraz Szanghajskiej Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, której promotorem był dr Rafał Kwieciński z Katedry Azji Wschodniej i Południowej UJ. Laureatka aktualnie przebywa na rocznym stypendium Instytutu Konfucjusza w Szanghaju. Współtworzy też portal Puls Azji, w którym zamieszcza artykuły dotyczące Chin.

Organizatorem konkursu była Polsko-Chińska Rada Biznesu, we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank oraz wsparciem i patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-12 10:55:03
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
misjaUJ_220_Cezary.jpg
WSE_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
Przeglad_uczelni_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Akademia Ignatianum w Krakowie 04
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności