Certyfikacja Autodesk dla studentów i wykładowców Politechniki Krakowskiej
Blisko 50 studentów i wykładowców Politechniki Krakowskiej uzyskało certyfikaty potwierdzające poziom znajomości oprogramowania Autodesk w pierwszych miesiącach dostępności Programu Certyfikacji Autodesk w Polsce. Zdecydowana większość zdających uzyskała certyfikat na poziomie Professional.
Certyfikat potwierdzający umiejętności i wiedzę z zakresu oprogramowania Autodesk zwiększa przewagę na rynku pracy.
"Duże zainteresowanie programem wśród studentów świadczy o wysokiej świadomości młodych ludzi, że potwierdzenie umiejętności buduje pozycję na rynku pracy, a także zwiększa uznanie rówieśników." - ocenia dr inż. Jacek Magiera, Pełnomocnik Rektora PK ds. Centrum Kompetencji Autodesk przy Politechnice Krakowskiej. "Jednocześnie liczba certyfikatów uzyskanych przez naszych studentów i wykładowców jest dla nas powodem do zadowolenia i potwierdzeniem wysokiego poziomu edukacji CAD na Politechnice Krakowskiej - dodaje dr Magiera.
Program Certyfikacji Autodesk działa w Polsce od października zeszłego roku i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inżynierów i projektantów, jak i studentów. W ramach programu można uzyskać certyfikat na poziomie Associate lub Professional w zakresie AutoCAD, Autodesk Inventor, AutoCAD Civil 3D, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Maya i Autodesk 3ds Max Design. Kursy i egzaminy dla AutoCAD dostępne są w języku polskim, dla pozostałych w języku angielskim. Program prowadzony jest przez firmę KnowledgePoint - dystrybutora Autodesk oraz dostawcę materiałów szkoleniowych i marketingowych.
"Politechnika Krakowska od dawna korzysta z rozwiązań Autodesk. Chcemy aby nasi studenci i kadra naukowa miała stały dostęp do najnowszych technologii projektowych, dlatego w 2010 roku podpisaliśmy z Autodesk umowę o strategicznym partnerstwie. Duża frekwencja i bardzo dobry wskaźnik zdawalności egzaminów ze znajomości oprogramowania Autodesk jest dla nas potwierdzeniem wysokiego poziomu dydaktyki na naszej uczelni" - powiedział prof. dr hab. inż. Leszek Mikulski - prorektor ds. studenckich Politechniki Krakowskiej.
Studenci zdają sobie sprawę, że obecny rynek pracy jest wymagający. Pracodawcy poszukują pracowników z doświadczeniem i potwierdzonymi kwalifikacjami. Uzyskanie certyfikatu, uznawanego na całym świecie, ze znajomości wiodących narzędzi do projektowania cyfrowego dla różnych sektorów przemysłu umożliwia lepszy start zawodowy i zwiększa przewagą konkurencyjną.
Dodatkowym argumentem jest także dostępność europejskiego rynku pracy oraz możliwość poszerzania kontaktów międzynarodowych. Oprogramowanie Autodesk cieszy się wśród studentów ogromną popularnością. Polscy studenci są w czołówce jeśli chodzi o liczbę rejestracji i korzystania z zasobów portalu Autodesk Education Community. Certyfikat Autodesk jest dodatkowym elementem wyróżniającym i zwiększającym uznanie.
Program Certyfikacji Autodesk to kolejny wspólny obszar działań uczelni i Autodesk. Z udziału w nim skorzystała także kadra naukowa Politechniki Krakowskiej, potwierdzając, że bardzo ważnym elementem jest stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz zwiększanie prestiżu uczelni.
Za organizację egzaminów dla Politechniki Krakowskiej odpowiedzialna była firma Biś Computers - Autoryzowany Partner i Centrum Szkoleniowe i Certyfikacyjne Autodesk, jeden z parterów biorących udział w Programie Certyfikacji Autodesk w Polsce.
Informacje o Autodesk
Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki - w tym ostatnich 17 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne - używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata.
Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl
ostatnia zmiana: 2016-09-02