W 2014 r. na Politechnice Krakowskiej zacznie działać Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Ma ono służyć badaniom i ocenie technologii i instalacji stosowanych w budynkach energooszczędnych.
Blisko 50 studentów i wykładowców Politechniki Krakowskiej uzyskało certyfikaty potwierdzające poziom znajomości oprogramowania Autodesk w pierwszych miesiącach dostępności Programu Certyfikacji Autodesk w Polsce. Zdecydowana większość zdających uzyskała certyfikat na poziomie Professional.
Politechnika Krakowska poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o nowy kierunek. Jest nim gospodarka przestrzenna prowadzona wspólnie przez dwa wydziały: Wydział Inżynierii Lądowej oraz Wydział Inżynierii Środowiska.
Politechnika Krakowska nawiązała współpracę ze szwajcarskim CERN-em. Dzięki temu krakowscy inżynierowie będą mogli brać udział w najnowocześniejszych projektach z dziedziny cząstek elementarnych.
Prof. Antoni Monestiroli, światowej sławy architekt, odbierze tytuł doktora honoris causa Politechniki Krakowskiej.
Kolejna edycja Inżynierskich Targów Pracy na Politechnice Krakowskiej odbędzie się już we wtorek, 26 października! Zapraszamy w godz. 10.00-16.00 do Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej na ul. Kamiennej 17 w Krakowie.
Projekty Politechniki Krakowskiej, złożone w ramach konkursu na tzw. kierunki zamawiane, znalazły się w czołówce listy rankingowej ogłoszonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia otrzyma ponad 19 mln zł na kształcenie na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. To najwyższe dofinansowanie spośród krakowskich i małopolskich uczelni, drugie pod względem wysokości (za Politechniką Śląską) spośród wszystkich uczelni w Polsce, uczestniczących w konkursie.
Biblioteka, Centrum Ziem Górskich, laboratoria informatyczne Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej Politechniki Krakowskiej znajdą swoja lokalizację na terenach, które PK pozyskała w czwartek od Agencji Mienia Wojskowego.
Cztery projekty naukowców z Politechniki Krakowskiej, które mają szansę osiągnąć sukces na rynku nagrodzono w konkursie „Młody Naukowiec – Kreator Rzeczywistości Gospodarczej”. Laureatami zostali Michał Latacz, Joanna Ortyl, Kinga Krupa-Zuczek oraz zespół projektu Cyber-Ryba.
Autodesk poinformował o podpisaniu listu intencyjnego o strategicznym partnerstwie z Politechniką Krakowską. Tym samym dołączyła ona - jako trzecia polska uczelnia wyższa - do grona szkół z całej Europy i świata, będących partnerami edukacyjnymi firmy.
Czterech na pięciu absolwentów Politechniki Krakowskiej znalazło zatrudnienie na etacie, a prawie dwie trzecie pracujących zarabia powyżej 2 tys. złotych - wynika z badania losów zawodowych osób, które kończyły studia na PK w ciągu czterech ostatnich lat.
O współpracy nauki z biznesem porozmawiają specjaliści podczas tegorocznej edycji konferencji z serii "Nauka dla Biznesu", która odbędzie się 16 listopada w Krakowie. Temat przewodni spotkania brzmi: "Rozwój gospodarczy na bazie nauki - od teorii do praktyki". Konferencję organizuje Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej.
Politechnika krakowska komercjalizuje z powodzeniem wyniki prac swoich naukowców. W okresie wakacyjnym zawarto aż cztery umowy licencyjne. Przedsiębiorcy kupili prawa do korzystania z innowacyjnych rozwiązań w zakresie chemii polimerów i chemii przemysłowej.