Przejdź do: newsy Kraków
6-20.07.2019

SUMMER JAZZ FESTIVAL W BONARCE

kategoria: festiwale

W lipcu Bonarka stanie się Jazzową Vespą Mody. W ramach 24. edycji Summer Jazz Festival Kraków od 6 do 20 lipca w centrum odbędzie się cykl koncertów, pokazów tanecznych i happeningów. Akcja wyjdzie na ulice. Jazz zabrzmi w najmodniejszych miejscach Krakowa.

Summer Jazz Festival to wydarzenie o bogatej historii, które wpisało się na stałe w kalendarz kulturalny Krakowa. W tym roku jedną z jego scen została Bonarka. 6, 13 i 20 lipca w centrum zagrają krakowskie zespoły jazzowe: Marcin Ślusarczyk Quintet, Hot Swing oraz Old Metropolitan Band. Odbędą się także pokazy taneczne najstarszej w Krakowie szkoły swingu – Swing & Sway.

– Summer Jazz Festival rozrasta się od 24 lat. Bardzo się cieszę, że w tym roku jedną z jego scen została Bonarka. Klienci centrum na pewno docenią ambitną muzykę jazzową, która intryguje, bawi i wzrusza. – mówi Witold Wnuk, Dyrektor Summer Jazz Festival Kraków. – Kraków żyje latem muzyką jazzową. Dlatego też jestem pewny, że projekt Jazzowa Vespa Mody okaże się dużym sukcesem.

W czasie finału akcji przed wejściem do centrum zostaną zorganizowane 2 wyjątkowe atrakcje. Na klimatycznej potańcówce połączonej z nauką swingu miłośnicy tańca odkryją urok dawnych dancingów. Z kolei entuzjaści motoryzacji w czasie spotkania Skuter Jam Session zobaczą barwny korowód zabytkowych i współczesnych jednośladów. Bonarka zaprasza wszystkich właścicieli skuterów z Krakowa i okolic do udziału we wspólnej zabawie.

– W lipcu Bonarka będzie rozbrzmiewać w rytmie swingujących lat 60 – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. – Usłyszymy w centrum najlepsze bandy jazzowe w Polsce, które dostarczą słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Będzie to cykl spotkań z dobrą muzyką. W ostatni dzień akcji Bonarka stanie się „wehikułem czasu” i przeniesie odwiedzających do lat 60. Na pasażach performerzy przebrani m.in. za bikiniarzy i cyklistów zaprezentują stylizacje inspirowane modą retro.

Jazzowa Vespa Mody wyjdzie poza mury Bonarki. W pierwsze trzy piątki lipca w najbardziej imprezowych i modnych miejscach Krakowa zjawią się na skuterach muzycy z zespołu Hot Swing. Zagrają spontaniczne mini-koncerty, podczas których będzie rozdawany magazyn o modzie i jazzie Hot & Style.


data ostatniej modyfikacji: 2019-07-03 14:59:58
Komentarze
 
Polityka Prywatności