Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2019-02-28

d.Nature. Skanografia - wystawa w Bibliotece AGH

Wystawa prac Lidii Pasadyn-Ciuk będzie czynna do 28 lutego w Bibliotece Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Skanografia stanowi cyfrowy zapis obrazu przedmiotu umieszczonego na płycie skanera, który można poddawać obróbce komputerowej, a następnie drukować. Jest efektem fascynacji nową technologią i artystycznych poszukiwań. Z uwagi na specyfikę operowania światłem świat widziany okiem skanera jest niezwykle szczegółowy, naturalistyczny, na co dzień niedostępny naszym oczom; obraz stwarza wrażenie „mikrotrójwymiaru”, cechuje się małą głębią ostrości oraz unikatowym rozkładem cieni. Skanografia łączy artystyczną wrażliwość, twórczą ekspresję i umiejętności oraz możliwości technologiczne. Efekt końcowy jest wynikiem pracy człowieka i maszyny.

Lidia Pasadyn-Ciuk urodziła się i mieszka w Krakowie. Ukończyła Wyższą Szkołę Rolniczą (obecnie Uniwersytet Rolniczy). Fascynację przyrodą przejęła od swego dziadka, Antoniego Żmudy (1889-1916), botanika-fizjografa, jednak to w Stanach Zjednoczonych zaczęła się jej przygoda ze skanografią. Podczas podróży urzekło ją piękno natury parków narodowych, zakochała się w kwitnących magnoliach. Pobyt w USA zaowocował pracami, które prezentuje na wystawie.

– Kwiaty są pasją mojego życia, rośliny otaczały mnie odkąd pamiętam. Najbardziej ekscytujący jest moment kwitnienia, na który nieraz trzeba czekać wiele lat. Zawsze chciałam zatrzymać i utrwalić tę ulotną chwilę, gdy kwiat osiąga pełnię swej urody. W moich pracach kwiaty żyją dłużej – mówi artystka.


data ostatniej modyfikacji: 2019-01-15 09:33:21
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
WSE_220.gif
Ignatianum_220_uzupelniajacy_2019.jpg
WSSIP_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura FOTO 1
 
Polityka Prywatności