Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2018-02-23

Kola 2018, konferencja dla pasjonatów larpów

Tworzenie kostiumów, aktywizacja lokalnej społeczności fanowskiej, muzyka na żywo podczas gier czy prawne aspekty organizacji eventów – to tylko niektóre z tematów tegorocznej Konferencji Larpowej. Siódma Kola, jak potocznie nazywają ją organizatorzy i uczestnicy, odbędzie się w dniach 23-25 lutego w krakowskiej Artetece WBP. Zgromadzi twórców i graczy larpowych z całej Polski.


Czym są larpy? Definicji jest bardzo wiele. Najprościej ujmując, jest to rodzaj gry, nieco zbliżonej do improwizowanego teatru, w której uczestnicy fizycznie odgrywają swoje role i scenariusze, zazwyczaj posługując się kostiumami i rekwizytami. Wspomniane scenariusze nie są sztywne, a to, w jaki sposób rolę odegra gracz, zależy wyłącznie od niego. Gry mogą toczyć się we współczesnych realiach, w światach znanych z książek lub filmów, bywają również osadzone w wydarzeniach znanych z historii. Wszystko zależy od fantazji twórcy larpa.

Larpy mogą być rozgrywane w pokoju czy szkolnej sali i trwać kilka godzin, ale bywają też takie, do przeprowadzenia których wynajmowane są całe zamki, a rozgrywka trwa kilka dni - w tym czasie uczestnicy zabawy przenoszą się do zupełnie innego świata i mogą poczuć kimś zupełnie innym. Na larpy tworzone przez Polaków zjeżdżają się ludzie z całego świata, potencjał zaczynają dostrzegać też firmy i organizacje poszukujące oryginalnych urozmaiceń integracyjnych.

Fani tej rozrywki raz do roku zjeżdżają się do wybranego miasta aby porozmawiać o swoim hobby, poszerzyć horyzonty i spotkać się z innymi pasjonatami. W poprzednich latach konferencja odbywała się w Lublinie, Warszawie, Katowicach i innych miastach. W tym roku rola gospodarza przypadła Stowarzyszeniu Larpownia - krakowskiej organizacji zajmującej się propagowaniem tego typu rozrywki. Miejsca na obrady użyczy Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, a dokładniej - Arteteka, mieszcząca się przy ul. Szujskiego.

Kola rozpoczyna się w piątek i potrwa aż do niedzieli. Wydarzenie jest zupełnie bezpłatne, wystarczy wcześniejsza rejestracja internetowa lub zapisy na miejscu w dniu imprezy. Mile widziani są zarówno weterani larpów, jak i osoby zupełnie początkujące, które chciałyby dopiero wejść w świat tej rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie - czy to w trakcie prelekcji, warsztatów czy wieczornych spotkań integracyjnych.

Konferencji towarzyszy publikacja, którą obecnie można zakupić w sklepie Rekwizytornia. Osoby, którym nie uda się dotrzeć na Kolę będą mogły śledzić prelekcje na kanale YouTube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Program konferencji oraz wszystkie informacje znaleźć można na stronie wydarzenia oraz na profilu konferencji.


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-09 10:24:09
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSE_220.gif
misjaUJ_220_Cezary.jpg
agh_pl_220_300.jpg
Przeglad_uczelni_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Biblioteka Uniwersytecka
 
Polityka Prywatności