www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2017-10-27 19:00

WSZOP zaprasza na Music for Hope - koncert i spotkanie z Aeham Ahmad

Koncert oraz spotkanie odbędzie się 27 października w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach przy ul. Bankowej 8. Początek o godzinie 19:00.

Music for Hope jest wydarzeniem międzynarodowym i unikatowym w swojej dziedzinie. Jego głównym celem jest przybliżenie aktualnej sytuacji panującej w Syrii, znajdującej się w stanie wojny, a także promocja tamtejszej muzyki i szeroko pojętej kultury.

Aeham Ahmad czyli Pianista z Yarmouk. Urodził się w 1988 r., mając zaledwie 5 lat rozpoczął grę na instrumencie, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec - skrzypek. Rok później rozpoczął edukację w szkole muzycznej w Damaszku. Swoją naukę kontynuował na wydziale instrumentalnym Uniwersytetu Bath w Homs (Syria). Nie posiadał jednak syryjskiego paszportu, co uniemożliwiło mu możliwość wyjazdu z Syrii. W chwili rozpoczęcia wojny w 2011 r. przebywał w Syrii. Aeham wychodząc naprzeciw wszystkim okrutnościom wojny śpiewał i grał na bombardowanych ulicach Yarmouk przynosząc w ten sposób nadzieję, wiarę i odrobinę radości życia wszystkim, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. Jego muzyka była wielką wartością, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.

Po tym jak w czasie jego występu snajper zabił dziecko a Dżihadyści spalili pianino, odbierając mu wszystko co posiadał, Aeham musiał uciekać z Syrii.

Nie posiadając paszportu (tylko dlatego, że jego dziadek był Palestyńczykiem) przebył znaną podróż Bałkańską i dotarł do Niemiec, gdzie znalazł zarówno pomoc, zrozumienie jak i wsparcie dla jego talentu muzycznego.

W 2015 r. otrzymał Międzynarodową Nagrodę Beethovena za walkę o prawa ludzi, pokój, wolność, walkę z ubóstwem oraz integrację.

Koncert Aehama Ahmad w Katowicach będzie jego drugim występem w Polsce. W 2016 r. odbył się jego koncert w ramach Brave Festival we Wrocławiu.

Organizatorem koncertu jest ARTe PROMOTION.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-03 14:30:43
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wykład
Karate w Krakowie dla studentów