www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2017-10-31

Ryszard Tadeusiewicz jakiego nie znamy - wystawa w Bibliotece AGH

Ekspozycję będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej do 31 października 2017 r.

Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz - automatyk i informatyk, profesor nauk technicznych, trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego pasją - poza pracą naukową i dydaktyczną - jest popularyzacja nauki. Jest autorem kilkuset publikacji popularnonaukowych oraz programów radiowych i telewizyjnych. Potrafi przedstawiać trudne zagadnienia z zakresu techniki w sposób zrozumiały nawet dla dzieci. Prof. Tadeusiewicz popularyzuje wiedzę w sposób wyjątkowo ciekawy, o czym świadczy zdobycie Tytułu Mistrza Mowy Polskiej w roku 2002.

W tym roku Profesor obchodzi 70-lecie swoich urodzin. Z tej okazji Biblioteka Główna AGH zorganizowała wystawę prezentującą inne niż naukowe pasje i zainteresowania Jubilata.

Na wystawie będzie można obejrzeć m.in. zdjęcia z rodzinnego albumu, ulubione książki z dzieciństwa, liczne nagrody i odznaczenia oraz poznać fakty i ciekawostki z życia prof. Tadeusiewicza. Zaprezentowano w wyborze felietony, zawierające - jak pisze Profesor "w większości różne smakowite wiadomości o osiągnięciach nauki i techniki" oraz książeczki dla dzieci jego autorstwa.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-26 12:40:01
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 08
miniatura
miniatura
Karate w Krakowie dla studentów