Student – co oferują młodym pracodawcy w Krakowie? – raport o pracy podczas studiów

Dział: Kraków

56,8% ankietowanych studentów pracujących w Krakowie uważa, że pracodawcy mają wygórowane oczekiwania: wymagają statusu studenta i jednocześnie doświadczenia w zawodzie. Młodzi wciąż rzadko zatrudniani są na umowy o pracę, a płace pozostawiają wiele do życzenia. Czego jeszcze dowiemy się z raportu przeprowadzonego przez Aplikuj.pl?

Projekt Student Pracuje miał na celu opisanie sytuacji studentów na lokalnym rynku pracy. Podczas trwania ankiety online przeprowadzono również konkurs na najciekawsze historie z pracy podczas studiów (https://www.aplikuj.pl/studentpracuje).

O co zapytano studentów?

W anonimowej ankiecie zapytano studentów o ich warunki pracy. Uwzględniono informacje o stawkach, godzinach pracy, o najbardziej i najmniej popularnych stanowiskach, łamaniu praw pracownika i oferowanych umowach. To pozwoliło wyciągnąć wnioski na temat możliwości i problemów studentów, wśród których dziś już większość podejmuje się pracy.

Nie tylko wyniki

W raporcie zadbano nie tylko o omówienie wyników ankiety – podsumowanie i wnioski z przeprowadzonego badania na temat stawek, godzin pracy czy warunków zatrudnienia, ale także o część poradnikową. Ta będzie szczególnie przydatna dla studentów, bo znajdują się w niej informacje prawne dla studenta - rodzaje umów, wynikające z nich regularne, świadczenia, sposoby wynagradzania, jak i pracodawcy - zatrudnienie studenta a składki ubezpieczeniowe itp.

Prócz tego do raportu zostały dodane informacje o budowaniu CV i przygotowywaniu się do rozmów kwalifikacyjnych. Nie zabrakło także informacji dodatkowych, które ułatwią znalezienie pierwszej pracy w mieście.

Warto przeczytać pełną wersję raportu, którą można pobrać bezpłatnie na stronie https://www.aplikuj.pl/praca-dla-studenta-krakow.


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-17 10:56:47
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
agh_pl_220_300.jpg
boks_220.gif
WSE_220.gif
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności