Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla zaprasza na studia. Są jeszcze wolne miejsca na dietetyce oraz fizjoterapii.
Dietetyka to kierunek studiów pozwalający na zdobycie zawodu, cieszącego się coraz większym zainteresowaniem pracodawców oraz zapotrzebowaniem rynku wynikającym z rozwoju cywilizacyjnego - wzrostu chorób, spowodowanych zaburzeniem przemian metabolicznych oraz rosnących problemów odżywiania o podłożu psychologicznym i nerwowym u ludzi w różnym wieku. Medycyna kliniczna leczy jedynie skutki tych chorób. Dietetyka spełnia w tym wypadku kluczową rolę - uczy profilaktyki, dostarczając informacji z zakresu zdrowego odżywiania, które w połączeniu z odpowiednim trybem życia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania chorobom cywilizacyjnym.
Zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu dietetyki wynika również z coraz większej dbałości społeczeństwa o wygląd zewnętrzny, zdrowy styl życia, związany nie tylko z wysiłkiem fizycznym, ale również zdrowym odżywianiem. Zmienia się świadomość społeczeństwa, dotycząca wpływu prawidłowego odżywiania na zdrowie i urodę. Coraz częściej i chętniej korzystamy z wiedzy i usług dietetyka dla zachowania zdrowia, urody i dobrej kondycji fizycznej i psychicznej przez całe życie.
Fizjoterapia należy do dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest coraz większe, w związku ze wzrostem średniej wieku, większą świadomością pacjentów oraz ekonomią procesu leczenia. Nasz program studiów na kierunku fizjoterapia jest bardzo bogaty w zajęcia praktyczne. Proponujemy studentom praktyki w najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych na terenie Krakowa i w okolicach. Uczymy prognozowania postępowania, fizjoterapeutycznego, procesu diagnostycznego i samej rehabilitacji pacjenta.
Po ukończeniu studiów na kierunku fizjoterapia absolwent może podjąć pracę w: szpitalach, uzdrowiskach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacyjnych, poradniach ekologicznych, zakładach pracy chronionej, specjalistycznych ośrodkach szkoleniowo-rehabilitacyjnych ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, klubach sportowych, przychodniach sportowo-lekarskich, gabinetach fizjoterapeutycznych działających w przychodniach lekarza rodzinnego domach pomocy społecznej, domach dziecka, ośrodkach i poradniach rehabilitacyjnych stowarzyszeń i fundacji prozdrowotnych.