Zastanawiasz się jak połączyć studia z tworzeniem własnego biznesu? To proste. Wybierz specjalność Tworzenie i rozwój startupów w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a swoje plany zrealizujesz pod okiem specjalistów w branży.
W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele firm i instytucji wspierających młodych przedsiębiorców. Coraz bardziej popularne staje się tworzenie niewielkich, innowacyjnych przedsięwzięć - startupów - które odnoszą sukcesy na całym świecie. Firmy te mogą powstawać w dowolnej branży, jednak najczęściej związane są z nowymi technologiami. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera wraz z firmami partnerskimi: Google for Entrepreneurs, Lunar Logic Polska Sp. z o.o. oraz Innowation Nest sp. z o.o., stworzyła innowacyjną specjalność na studiach II stopnia Tworzenie i rozwój startupów, na kierunku Biznes międzynarodowy.
- Gdybym mógł teraz wybrać studia to byłoby to Tworzenie i rozwój startupów, ponieważ wiem, że tam nie dostanę tylko suchej wiedzy, a zajmę się też praktyką, która jest najważniejsza - mówi Krzysztof Kobyłecki z Innovation Nest sp. z o.o., krakowskiego funduszu Venture Capital, który skupia się na inwestycjach w startupy high-tech na wczesnym etapie rozwoju.
Specjalność prowadzona będzie zgodnie z metodyką lean startup, czyli same studia będą swojego rodzaju startupem. W trakcie studiów w kilkuosobowym zespole lub indywidualnie studenci pracować będą nad stworzeniem koncepcji biznesowej oraz przygotowaniem jego prezentacji biznesowej. Jednocześnie zdobędą oni wiedzę m.in. z zakresu budowania zespołu, konstruowania modelu biznesowego, networkingu, promocji czy sprzedaży pomysłu inwestorowi.
Wszystkie zajęcia poprowadzone będą przez praktyków - mentorów, którzy są doświadczonymi ekspertami biznesu, w tym przez osoby, które inwestują w startupy. Dodatkowo, wybrane zajęcia poprowadzą specjalni goście - osoby prowadzące z sukcesem własne startupy.
Warto podkreślić, że tworzone pomysły i produkty, przez cały okres studiów, będą weryfikowane z realiami rynkowymi poprzez kontakt z klientami oraz spotkania z inwestorami i mentorami. Dlatego efektem finalnym zakończenia studiów, oprócz dyplomu magistra, może być kompletny biznesplan lub już działająca firma, którą będzie można prowadzić już po skończeniu studiów.
Dodatkowe informacje dostępne na stronie: startupwse.pl