Do 12 października można zapisać się studia MBA, które prowadzi Polsko- Amerykańska Szkoła Biznesu.
Kompleksowy program zarządzania typu „Executive MBA” jest realizowany w ramach współpracy z Central Connecticut State University (CCSU), USA i Politechniki Krakowskiej.
Szkoła wyższa wyposaża swych absolwentów w wiedzę specjalistyczną. Każdy specjalista – lekarz, pedagog czy inżynier – musi jednak liczyć się z tym, że w pewnym momencie kariery zawodowej zostanie szefem. Niekiedy może nawet stać się właścicielem firmy. A wtedy okaże się, że wobec nowych wyzwań, decydujących o sukcesie, a nawet o losie ludzi i przedsiębiorstwa, nabyta w czasie studiów wiedza nie wystarcza. Pojawi się wówczas konieczność zdobycia, zazwyczaj w krótkim czasie, nowych kompetencji ekonomicznych, menedżerskich i organizacyjnych.
Miejscem, które stwarza możliwość uzyskania takich kompetencji, jest działająca od 17 lat na Politechnice Krakowskiej polsko-amerykańska Szkoła Biznesu (Institute of Business Study). Jej celem jest kształcenie i podwyższanie kwalifikacji menedżerskich. Kompleksowy program nauki zarządzania typu „Executive MBA” realizuje się dzięki współpracy PK z Central Connecticut State University w USA.
Szkoła Biznesu została w Krakowie powołana na podstawie umowy pomiędzy Central Connecticut State University, który reprezentował jego prorektor Henry S. Enck, a Politechniką Krakowską, reprezentowaną przez rektora prof. Jozefa Nizioła. Umowę podpisano 13 czerwca 1995 r. Podobna szkoła powstała wcześniej, w 1991 r. tylko na Politechnice Wrocławskiej, w ramach grantu przyznanego przez Amerykańska Agencje Rozwoju Międzynarodowego (US AID).
Szkoła szczyci się swoimi absolwentami. Dotychczas ukończyło ja 380 osób. Są wśród nich pracownicy, właściciele i prezesi różnych firm i organizacji m.in. takich jak: Zakłady Przemysłu Cukierniczego Wawel, Andrychowska Fabryka Maszyn, Krakowskie Zakłady Farmaceutyczne Pliva Kraków, Optimus, PZU, LOT, Unimil Dobczyce, Makro Cash and Carry Poland w Sosnowcu, Cefarm-Kielce czy Poczta Polska. Wielu absolwentów przysyła tez do szkoły swoich współpracowników, a nawet członków rodzin.
A oto opinia jednego z nich Wykształcenie z zakresu automatyki oraz 13 lat praktyki w przemyśle pozwoliło mi na zgromadzenie sporej wiedzy i doświadczenia. Awans na członka zarządu szybko jednak wykazał całkowity brak wiedzy z zakresu analizy ekonomicznej firmy, zarządzania liczącym ponad 100 osób zespołem, negocjacji na poziomie zarządów firm, aspektów prawnych itd. Szybko podjęta decyzja o uzupełnieniu wykształcenia w Szkole Biznesu była strzałem w dziesiątkę, w ciągu roku zdobyłem sporą dawkę wiedzy, absolutnie niezbędnej w zarządzaniu firmą. Robert Sowa
|
Słuchaczom XVII edycji Szkoły Biznesu wręczono
amerykański certyfikat IBS oraz dyplomy ukończenia Studiów Podyplomowych Politechniki
Krakowskiej 22 czerwca br. W
uroczystości udział wzięli Konsul Stanów Zjednoczonych oraz przedstawiciele
władz Uczelni i Wydziału - zdjęcia w galerii.
ZAPISY na XVIII edycję Szkoły Biznesu
W terminie do 12 października 2012 roku poprzez osobiste lub listowne dostarczenie karty zgłoszenia.
KARTA TYTUŁOWA DO PRACY KOŃCOWEJ
KOSZT
Koszt uczestnictwa, który oprócz czesnego obejmuje materiały, poczęstunek i napoje serwowane w trakcie sesji.
Koszt: 7200 zł (czesne 7000zł + wpisowe 200 zł)*
* możliwość wpłat w trzech równych ratach z dopłatą 100 zł do każdej raty.
Czesne dla pracowników Politechniki Krakowskiej wynosi 6500,- zł
ORGANIZATOR
Politechnika Krakowska
Wydział Mechaniczny
Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji
Al. Jana Pawła II 37
31-864 Kraków
tel.: (012) 374 32 50
tel. kom.: 0 606-91-71-21
fax: (012) 374 32 02
email: m6@mech.pk.edu.pl
http://www.pk.edu.pl/~biznes