Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie swoją ofertę edukacyjną poszerzyła o pierwsze na polskim rynku studia podyplomowe, które oferują całościowy program z zakresu Lean Six Sigma na poziomie Green Belt oraz możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikującego.
Metoda zarządzania jakością Six Sigma oparta została na rzetelnej wiedzy i ściśle zdefiniowanych procedurach, dlatego jej wdrożenie musi zostać poprzedzone solidnym przygotowaniem ze strony osób, które będą czuwać nad realizacją tego zadania. Delegowanych do tego zadania pracowników należy zapoznać nie tylko z technikami pomiarów oraz sposobami poprawy zaobserwowanych błędów, ale co równie istotne, powinno się rozwijać ich umiejętności komunikacyjne. Kluczowym czynnikiem sukcesu przy zastosowaniu tej metodologii dla każdej firmy jest liczba osób wyszkolonych na poziomie Green Belt. Stanowią oni trzon zespołu powołanego do przeprowadzenia wdrożeń w przedsiębiorstwie i z tego też względu na bieżąco, w ramach realizowanych już zadań, zapoznają się z obowiązującą metodologią.
Studia podyplomowe „Lean Six Sigma - analiza organizacji” w pełni realizują program Six Sigma na poziomie Green Belt dając słuchaczom możliwość przystąpienia, po spełnieniu wymagań wstępnych, do egzaminu certyfikującego. Program studiów to połączenie analizy „twardych” aspektów funkcjonowania organizacji z wykorzystaniem metod i narzędzi Lean Six Sigma z badaniem kapitału ludzkiego. - Chcemy by słuchacz po ukończeniu studiów mógł zarówno dokonać reorganizacji procesów biznesowych w celu poprawy efektywności przedsiębiorstwa, jak również zbadać, jaki wpływ reorganizacja ta miała lub mieć może na pracowników firmy - mówi Aleksandra Tyszkiewicz - opiekun merytoryczny kierunku Lean Six Sigma - analiza organizacji. Zajęcia prowadzone są przez praktyków międzynarodowego biznesu, w oparciu o analizę rzeczywistych przypadków - każdy słuchacz w trakcie studiów przeprowadza pełen projekt według metodologii DMAIC. Dodatkowo uczestnicy poznają pełen przegląd japońskich i amerykańskich metod zarządzania poprzez jakość.
W największych światowych koncernach obserwuje się tendencję do traktowania stopnia Green Belts, jako jednego z podstawowych kryteriów selekcji na wyższe szczeble struktury zarządzania. Pracodawcy doceniają to, iż za tym tytułem stoją nie tylko konkretne umiejętności, lecz również pożądane przez nich, postawy jakimi są: maksymalne zaangażowanie w wykonywane obowiązki i odpowiedzialność za powierzone zadania. Osoby zainteresowane podjęciem studiów, a także pracodawców zainteresowanych oddelegowaniem na specjalistyczne studia podyplomowe „Lean Six Sigma - analiza organizacji” zapraszamy do zapoznania ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej: http://www.wse.krakow.pl/pl/studia_podyplomowe/lean_six_sigma__analiza_organizacji__nowosc/czytaj.html