Studenci Sinologii WSE wyjadą do Chin

Strona www: www.wse.krakow.pl
Dział: Kraków

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie intensywnie rozwija współpracę z wyższymi uczelniami z Chin. Już we wrześniu, ośmioro studentów kierunku Filologia angielska – lingwistyka stosowana o specjalności sinologicznej wyjedzie na 3-miesięczną naukę na zaproszenie Hebei University w Baoding.

W maju br. Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, prof. nadzw. dr hab. Marek Pałasiński, przebywał z oficjalną wizytą w Chinach. W trakcie pobytu miał okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach z władzami rozmaitych chińskich uczelni, które są bardzo zainteresowane zacieśnianiem współpracy międzynarodowej na polu szkolnictwa wyższego Polski i Chin. Hebei University w Baoding wyszedł z inicjatywą zaproszenia studentów WSE na 3-miesięczny pobyt. Studenci Sinologii współczesnej WSE chętnie skorzystali z tej propozycji, gdyż jest to absolutnie wyjątkowa oferta. W programie pobytu studentów znajduje się m.in.: nauka języka chińskiego i jego praktyczne wykorzystanie, ćwiczenia w sztuce chińskiej kaligrafii, ale także liczne atrakcje kulturalne oraz wycieczki

Hebei University w Baoding jest jednym z najlepszych uniwersytetów w prowincji Hebei, pierwszym z chińskich uniwersytetów współpracujących z polską uczelnią, znajdujący się na tzw. Liście Szanghajskiej. Prawie stuletnia uczelnia oferuje szeroki wybór kierunków studiów z różnych dziedzin m.in.  prawa, historii, medycyny, nauki i inżynierii, ale także ekonomii i zarządzania. Obecnie na uniwersytecie  studiuje  blisko 18 000 studentów oraz  duża liczba studentów z zagranicy m.in. Japonii, Rosji, Mongolii i USA. Hebei University w Baoding poszczyci może się także liczną kadrą międzynarodową oraz współpracą z ośrodkami naukowymi na całym świecie.

- Wierzę, że nasi studenci zostali świetnie przygotowani do pobytu w Chinach. W ramach Sinologii współczesnej na WSE tygodniowo uczestniczą w 10 godzinach lektoratów z języka chińskiego oraz w 10 godzinach lektoratów z języka angielskiego. To solidna dawka kompetencji językowych, które przekazywane są przez native speakerów oraz wykwalifikowanych lingwistów z użyciem najnowocześniejszych metod oraz narzędzi - mówi Rektor WSE, prof. Marek Pałasiński.



Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera słynie z dobrej renomy kierunków lingwistycznych. Jako pierwsza w Krakowie otworzyła przed kilkoma laty cieszącą się niesłabnącą popularnością Filologię angielską - lingwistykę stosowaną wraz z szeregiem innowacyjnych specjalności. Uczelnia nieustannie rozwija swoją ofertę oraz infrastrukturę. Od ubiegłego roku dysponuje jednym z najnowocześniejszych laboratoriów językowych do tłumaczeń symultanicznych.


opublikowano: 2012-07-11
Komentarze
Polityka Prywatności