11 kwietnia 2026 (sobota), godz. 13:30
(Archiwum)

Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego

Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego
Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego

Miejsce: Teatr Groteska
Kraków, Skarbowa 2, Kraków

Kup bilet

Cena biletu: PLN

Dominika Guzek, Gabriela Oberbek , Jarosław Oberbek, Lech Walicki


Stanisław Wyspiański to z jednej strony wszechstronnie uzdolniony, niemal pomnikowy krakowski literat i dramatopisarz, a z drugiej – znakomity plastyk, mistrz koloru, autor pasteli i witraży.

My jednak próbujemy wyobrazić sobie zwykłego radosnego Chłopca. Chcemy zwrócić uwagę dzieci, nie tyle na jego twórczość, co na wrażliwość, z jaką podchodził do świata. Mały Staś kiedyś zachwycił się otaczającą go przyrodą. Zachwycił się światłem i cieniem, zachwycił się barwą i kształtem. Biegał po ulicach Krakowa, wydeptywał swoje ścieżki na Plantach i Błoniach. Zapraszamy do kontemplacji jego przetworzonych dzieł, do zabawy, która z dziecięcą dociekliwością bada łączenie się kolorów i zdumiewa różnorodnością roślinności.

Dzieła sztuki są na wyciągnięcie ręki. Są na łące, kryją się w promieniach słońca, które prześwietlają listki i delikatne płatki kwiatów. W naszej teatralnej podróży odnosimy się do Zielnika, witraży i portretów dorosłego Stanisława Wyspiańskiego. Wykorzystujemy elementy teatru światła, cienia i ruchu.

Zapraszamy do wspólnej bezpiecznej przestrzeni, gdzie ożyją obrazy i witraże Wyspiańskiego. Jesteśmy pewni, że gdyby żył, przyprowadziłby swoje dzieci do Teatru Groteska, by wspólnie z twórcami spoglądać przez kolorowe szkiełka na świat.

Honorata Mierzejewska-Mikosza na motywach twórczości Stanisława Wyspiańskiego


Spektakl dla widzów od 2,5 do 6 lat oraz bliskich im dorosłych.

Kup bilet

Cena biletu: PLN


opublikowano: 2026-03-12
ostatnia aktualizacja: 2026-04-08
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Krakowie i okolicy
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 11:00
Karolcia. Historia o niebieskim koraliku
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 11:00
Klaun Feliks - Magia czy iluzja
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 11:00
Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 12:00
Pan Twardowski
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 13:00
Karolcia. Historia o niebieskim koraliku
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 13:30
Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 15:00
Klaun Feliks - Klaun w balonie
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 15:00
Pan Tadeusz
12 kwietnia 2026 (niedziela), godz. 17:00
NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców
Polityka Prywatności