2021-01-03

Wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia Krakowska oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na wyjątkowy Charytatywny Uniwersytecki Koncert Noworoczny, który w tym roku odbędzie się w formie zdalnej.

Koncert, w czasie którego z kompozycjami m.in Straussa, Dvořáka i Bizeta wystąpią Orkiestra symfoniczna Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, dzięki partnerowi wydarzenia – Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu – będzie dostępny na platformie VOD PLAY KRAKÓW od 3 do 31 stycznia 2021 r.

Koncert Noworoczny ma cel charytatywny – jest dedykowany służbom medycznym i pacjentom z dwóch uniwersyteckich szpitali, dla których mijający rok był szczególnym wyzwaniem: Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cały dochód z biletów zostanie przekazany przez KBF obu placówkom. Bilety-cegiełki będzie można nabyć w cenach: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 150 zł. Umożliwią one dostęp do koncertu na platformie VOD PLAY KRAKÓW przez tydzień od chwili zakupu.

Ich sprzedaż również rozpocznie się 3 stycznia i będzie trwała przez cały czas dostępności koncertu na platformie, tj. do 31 stycznia. Gdyby w tym czasie lub już w grudniu ktoś chciałby wesprzeć działalność któregoś ze szpitali lub wpłacić większą kwotę niż tę oferowaną w cenie biletów, można to zrobić, dokonując wpłaty bezpośrednio na konta placówek. Dane znajdują się poniżej.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

numer konta: 85 1130 1150 0012 1143 8620 0006

Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

numer konta: 43 1130 1150 0012 1146 4720 0020

Prosimy Darczyńców o dopisek w tytule przelewu „NA CELE STATUTOWE SZPITALA”.

Słuchacze koncertu zostaną przeniesieni w klimaty świąteczno-noworoczne dzięki muzyce skomponowanej przez Josefa i Johanna Straussów, Fritza Kreislera, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta i Bélę Kovácsa. Usłyszymy takie utwory jak: Nad pięknym modrym Dunajem, uwertura do operetki Zemsta nietoperza, Finale z kwartetu smyczkowego f-dur Dvořáka oraz Schön Rosmarin ze zbioru Alt-Wiener Tanzweisen Kreislera.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zostaną zaproszeni do kilku wnętrz uniwersyteckich, bowiem utwory zostały nagrane w Auli Collegium Novum, Collegium Maius, Dworze UJ w Modlnicy, w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii UJ oraz w Ogrodzie Botanicznym.

Zapraszamy do oglądania, słuchania, wspierania szpitali oraz „odwiedzania” wnętrz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizatorzy: Uniwersytet Jagielloński, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie (współorganizator)

Partner wydarzenia: Krakowskie Biuro Festiwalowe


data ostatniej modyfikacji: 2020-12-16 10:57:43
Komentarze
 
Polityka Prywatności