Przejdź do: newsy Kraków
2019-06-15

Noc Teatrów w Teatrze Barakah

15 czerwca Teatr Barakah

WSTĘP WOLNY - rezerwacja miejsc od 1 czerwca - rezerwacje@teatrbarakah.com

11:00 ---- OPOWIEŚCI WIATRU - spektakl gościnny Stowarzyszenia Na Scenie w ramach Nocy Teatrów

Narratorem przedstawienia jest Zawieja – postać ucieleśniająca wiatr, która wędrując poprzez świat, jest świadkiem rozmaitych wydarzeń, które stają się kanwą jej opowieści.

W pierwszej opowieści Zawiei poznajemy historię profesora matematyki, który pragnąc wszystko na świecie policzyć, wyliczyć i przeliczyć, zapomina o wartościach niematerialnych, aż w końcu traci swój cień. Dzięki pomocy Poezji udaje mu się odzyskać harmonię w widzeniu świata. Finałowa piosenka tej historii mówi: „Kto prawdy w życiu szuka, niech dobrze o tym wie, że nauka i sztuka to siostry dwie”.

Druga opowieść Zawiei to historia dziewczynki, która jest tak zapatrzona w bogactwa i piękne stroje, że chcąc nie ubłocić swoich nowych bucików, wrzuca do kałuży bochen chleba, aby przejść po nim jak po kamieniu. Ten nierozważny czyn sprawia, że dziewczynka odbiera lekcję skromności i pokory, podczas której pojmuje, że to nie drogie stroje zdobią człowieka, lecz piękne cechy jego charakteru oraz dobre uczynki.

Trzecia opowieść Zawiei mówi o szacunku dla pracy i konsekwencji w realizacji celów. Jej bohaterem jest skromny szewc, który po rozmaitych perypetiach osiąga wreszcie w życiu sukces i szczęście, dzięki temu, że wytrwale robi w życiu dokładnie to, co naprawdę lubi i potrafi.

Opowieści mają formę scen odgrywanych sugestywnie przez aktorów. W każdej z nich pojawia się ważny problem moralny, którego rozwiązanie wymaga aktywnego udziału publiczności. Dzięki temu dzieci mają realne szanse oceny sytuacji, wyciągania wniosków, interaktywnego udziału w przedstawieniu i wpływania na bieg wydarzeń.

scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski
muzyka: Jan Hnatowicz
kostiumy: Bożena Pędziwiatr
obsada: Lidia Bogaczówna, Anna Lenczewska, Jacek Milczanowski, Izabela Werykiewicz / Katarzyna Zawiślak-Dolny

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-06 12:57:08
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
agh_pl_220_300.jpg
WSE_220.gif
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSPiA
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności