Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2019-04-29 20:00

Noce Waniliowych Myszy, odc.11 "Black Szczyt"

29 kwietnia 2019 godzina 20:00 Teatr Barakah ul. Paulińska 28, Kraków

Noce Waniliowych Myszy* to projekt cyklicznych spektakli z elementami kabaretu i musicalu, który od ponad dwóch lat komentuje codzienną, zastaną rzeczywistość, dzięki czemu stał się jednym z najpopularniejszych i najważniejszych wydarzeń teatralnych Krakowa, bo — jak napisał Łukasz Gazur w „Dzienniku Polskim” — „Wreszcie doczekaliśmy się własnego Pożaru w Burdelu i nie wahajmy się go używać!”.

Co się stanie, gdy do jednego nawiedzonego zamczyska wpuścimy trzech przywódców narodowych mocarstw? Stanie się jedenasty odcinek Nocy Waniliowych Myszy, który przybiera formę komicznego horror show i w którym bardziej niż widzowie bać się będą bohaterowie. A w rolach głównych wystąpi sama śmietanka: Trump, Putin, Kim Dzong Un i inni nieświadomi zagrożenia, jakie na nich czyha, goście czarnego szczytu, który odbyć ma się na… Wawelu! Czy polskiemu rządowi uda się pogodzić zwaśnione mocarstwa? Czy unikniemy nuklearnej apokalipsy? Wszystko w rękach pewnego byłego Ministra Obrony Narodowej… „Black Szczyt”, jak przystało na horror klasy C, zbiera żniwo tak srogie, że aż strach się bać! To także historia o polityce najwyższego formatu, o głowach mocarstw i ich bolączkach, a także o zakulisowych rozgrywkach, w których uczestniczą tylko wtajemniczeni. A może i... duchy?

*Tytuł „Noce Waniliowych Myszy” został zaczerpnięty z jednego z wierszy amerykańskiego pisarza i poety Charlesa Bukowskiego, zamieszczonego w tomie o tym samym tytule wydanym w 2014 roku nakładem Noir Sur Blanc. „…przywróciłem miłość tym wyblakłym oczom kiedy waniliowe myszy spały pod naszym łóżkiem” — pisał Bukowski.

autorzy: Amadou Guindo, Grzegorz Like

reżyseria: Ana Nowicka

muzyka: Renata Przemyk

scenografia i kostiumy: Monika Kufel

choreografia: Katarzyna Kleszcz

multimedia:

obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc, Paweł Plewa, Maciej Sajur, Paweł Wolsztyński

muzycy: Mikołaj Franczak, Karol Masternak, Filip Nowakowski

BILETY: 60 zł [normalne] / 40 zł [ulgowe]

  • Zakup: kasa teatru: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem / przelew: http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/ / ewejsciowki.pl: https://ewejsciowki.pl/embedded/repertuar/25
  • Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47


data ostatniej modyfikacji: 2019-03-25 10:47:24
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
Akademia-Ignatianum-w-Krakowie_220_1.jpg
boks_220.gif
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Klaudia Małolepsza
 
Polityka Prywatności