Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2019-03-16 21:00

Koncert Chmury + Iksy w Teatrze Barakah

kategoria: koncerty

16 marca 2019 godzina 21:00 Teatr Barakah, ul. Paulińska 28, bilety · 15 zł

Czteroosobowa ekipa Chmury ostatecznie uformowana w lutym 2018 roku. Na co dzień mieszkają w pochmurnym Krakowie i może dlatego ich twórczość nie wychyla się poza tradycyjne brzmienia pieców lampowych i akustycznej perkusji. Niezależni, dalecy od stereotypów i odporni na szufladkowanie, przez co ich twórczość - niczym chmury - nie podlega ramom i ograniczeniom. Innymi słowy Chmury to formacja, która za punkt honoru wzięła sobie tworzyć numery niekoniecznie komercyjne, acz wpadające w ucho, a przy tym niepozbawione sensu. Sięgająca niekiedy po lekką teatralizację swojej twórczości.

SKŁAD: Dariusz Bieniek - gitara basowa, Wojciech Sowiński - gitara elektryczna, Lech Walicki - elektryczny mikrofon, Tymoteusz Zacny - akustyczne gary.


Iksy to pięć różnych osobowości wyjętych z punku, indie rocka i muzyki klasycznej po to, żeby razem tworzyć muzyczną mieszankę różnorodności, utożsamiając się tym samym z croosoverem i quasi-popem. Poruszają się paradoksalnie po cienkiej granicy między tym, co jest na czasie, a tym, co zupełnie od czasu odbiega. Z zamiłowania do literatury tworzą teksty i konteksty z wydarzeń przeszłych i przyszłych w sposób tragiczny, śmieszny, czasem cukierkowaty, a czasem przykry. Droczą się muzycznie, improwizując, budując napięcie, żeby wzruszać, denerwować i cieszyć.

SKŁAD: Agata Duda - teksty, wokal, ukulele, Radek Kasprzycki - gitara elektryczna, Filip Bojdoł - skrzypce, Piotr Harazin - perkusja, Jakub Kasprzycki - bas


BILETY: 15 zł

Zakup:
Rezerwacja:
  • rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47

data ostatniej modyfikacji: 2019-02-18 12:30:02
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
WSE_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
Akademia-Ignatianum-w-Krakowie_220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Akademia Leona Koźmińskiego
 
Polityka Prywatności