23 lipca 2016 (sobota)

IRA i Zakopower zagrają na Gubałówce

kategoria: koncerty

„Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce! Już w najbliższy weekend na najwyżej położonej scenie w Polsce zagrają kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Na festiwalu Hej Fest 23 lipca wystąpi IRA, a 24 lipca odbędzie się koncert Zakopower. Widok na panoramę Tatr oraz piaszczysta plaża będą stanowiły idealne uzupełnienie rockowo-folkowego klimatu.

"Ona", "Na Zawsze", "Sen" to tylko część przebojów, które już w sobotę usłyszymy na festiwalu Hej Fest. IRA, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, wystąpi na scenie na wysokości 1123 m n.p.m., na Gubałówce, skąd rozpościera się niesamowity widok na Tatry i Zakopane. To najwyżej położona scena muzyczna w Polsce.

W niedzielę natomiast, w tym samym miejscu zagra Zakopower - wywodzący się z Zakopanego folkowo-rockowy zespół, który w swojej twórczości łączy współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Koncertowaniu sprzyjać będą wyjątkowe okoliczności góralskiej przyrody. Widok na panoramę Tatr będzie idealnym tłem dla takich przebojów jak "Boso", czy "Galop".

Dzięki wyjątkowej lokalizacji Hej Fest znalazł się na liście 6 najbardziej oryginalnych festiwali świata, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na muzykę. Takiego wydarzenia jeszcze nie było ani w Zakopanem, ani w innym polskim mieście.

Gubałówka jest jedynym takim miejscem w Polsce, gdzie na najwyżej położonej piaszczystej plaży można jednocześnie odpocząć na leżakach w pięknym otoczeniu gór oraz mieć okazję posłuchać popularnych zespołów i zobaczyć największe polskie gwiazdy. Organizowany przez Polskie Koleje Linowe festiwal muzyczny Hej Fest jest powrotem do najlepszych tradycji Gubałówki, która stanowiła nie tylko kluczowy zimowy ośrodek narciarski, ale także letnie centrum kultury i rozrywki na wysokim poziomie - mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A.

Gwiazdy występują wieczorem, ale scena jest żywa już od popołudnia. Od 17:30 publiczność przed koncertem gwiazdy rozgrzeją zespoły wyłonione w festiwalowym konkursie supportów, który jest znakiem rozpoznawczym Hej Fest. To publiczność zadecydowała, które zespoły dostały szansę wystąpienia na festiwalu. W ten weekend do rywalizacji staną Łosoś i The Undeground Man oraz Bibobit i Kapela Hanki Wójciak.

W czasie występów na żywo supporty walczą o punkty jury i głosy widzów, które pozwolą im przejść do kolejnego etapu i zdobyć nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Takie wsparcie może być początkiem drogi na sam szczyt muzycznej kariery.

Tego lata w ramach festiwalu Hej Fest w trakcie 10 wakacyjnych weekendów na Gubałówce i Równi Krupowej odbędzie się aż 18 koncertów. Gwarantowana, dobra zabawa czeka na mieszkańców Zakopanego i turystów niemal co tydzień do 11 września. Jeszcze tego lata w ramach festiwalu zagrają m.in. Perfect, Dawid Podsiadło, Dżem, Mela Koteluk, Enej, LemON i Monika Brodka.

Ceny biletów na Hej Fest zaczynają się od 25 złotych i można je nabyć na platformie eBilet.pl, w salonach Empik, a także w kasach Polskich Kolei Linowych na Gubałówce i Kasprowym Wierchu oraz w Biurach Obsługi Klienta PKL w Kuźnicach, na Gubałówce i na Krupówkach. Dzieci do lat 12 wchodzą na wydarzenia bezpłatnie. Organizatorami festiwalu są Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane oraz agencja eventowa Especto.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.hejfest.pl/

Hej Fest to cykl 18 koncertów, które będą grane w wakacyjne weekendy od 26 czerwca do 11 września na Gubałówce i Równi Krupowej. Organizatorami wydarzenia są Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane i agencja eventowa Especto. Na Hej Fest wystąpią uznani polscy artyści. Główną ideą festiwalu jest promocja supportów - zespołów mniej znanych, ale gotowych by pokazać się szerszej publiczności.

Polskie Koleje Linowe to zakopiańska firma - największy w Polsce operator kolei górskich z 80-letnią tradycją, działający w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica, Góra Żar). Priorytetem PKL jest rozwój i podnoszenie jakości usług dla narciarzy i turystów. Firma zadeklarowała i planuje przeprowadzenie m.in. wielomilionowych inwestycji na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. PKL są największym prywatnym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Prowadząc działalność zwracają szczególną uwagę na poszanowanie górskiej przyrody.


opublikowano: 2016-07-21
Komentarze
Polityka Prywatności