Jeśli chcesz razem z nami działać na rzecz środowiska pomagając pszczołom i wspierając rolnictwo ekologiczne – dołącz do naszej Grupy Lokalnej w Krakowie!
Będąc w grupie lokalnej Greenpeace, możesz wpływać na działania prowadzone w ramach kampanii organizując wydarzenia lokalne – happeningi, pokazy filmowe czy warsztaty - stając się w ten sposób częścią większego ruchu aktywistów i aktywistek działających na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju na świecie.
Skontaktuj się z Krakowską Grupą Lokalną i zacznij działać z nami – katowice.pl@greenpeace.org' target='_blank'>krakow.pl@greenpeace.org.
Chcesz z nami współpracować i budować zespół wolontariuszy i wolontariuszek w Krakowie? Masz doświadczenie w pracy z grupą i potrafisz motywować innych do działania oraz jesteś w stanie zaangażować się w działanie na dłuższy czas? Zgłoś się na koordynatora/kę Grupy Lokalnej!
Praca na zasadach wolontariatu, z ubezpieczeniem i umową, ma indywidualny tryb - jest dostosowana do możliwości i potrzeb koordynatora/ki. Ponadto oferujemy szkolenia wprowadzające do pracy, wsparcie merytoryczne i organizacyjne, możliwość uczestniczenia w spotkaniach ogólnopolskich i zagranicznych oraz finansowanie narzędzi niezbędnych do pracy.
Zainteresowany/a? Wyślij zgłoszenie z informacją o tym, co robisz, i dlaczego to właśnie Ciebie szukamy, na adres: katarzyna.mamos@greenpeace.pl.
Greenpeace Polska od trzech lat prowadzi projekt „Adoptuj Pszczołę”, który stał się największą akcją crowdfundingową w Polsce – na adopcje pszczół zdecydowało się kilkanaście tysięcy osób. Dzięki pierwszej edycji „Adoptuj Pszczołę” udało się zbudować w Polsce 100 hoteli dla dzikich zapylaczy w całym kraju, które mają swoich opiekunów w postaci szkół, organizacji, grup lokalnych Greenpeace i osób prywatnych. Rok temu udało nam się odbudować populację pszczół w Przyczynie Dolnej, gdzie w ciągu jednej nocy zginęło kilka milionów owadów. W tym roku celem zbiórki jest Wielki Spis Zapylaczy, dzięki któremu będziemy mogli poznać lepiej życie pszczół w Polsce, sprawdzić ich liczebność i miejsce występowania różnych gatunków, zbadać co im szkodzi i co należy zrobić, żeby były zdrowe i bezpieczne. Badania będą prowadzone przez naukowców, a w ramach nauki obywatelskiej, każda osoba, która uczestniczyła w akcji będzie mogła dołączyć do zespołu naukowego, żeby wspólnie z naukowcami badać pszczoły.
Więcej informacji:
www.greenpeace.pl | facebook.com/greenpeacepl | twitter.com/Greenpeace_PL
dodane przez GPdominika