Sukces w biznesie to np. wysokie stanowisko, pensja, prestiż. Te osiągnięcia powinny wywoływać radość i dumę. Skąd jednak przypadki depresji, poczucie wewnętrznej pustki i frustracje wśród tych, którzy osiągnęli tak dużo? Dr hab. Elżbieta Jędrych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opowie więcej na ten temat podczas międzynarodowej konferencji „Chrześcijaństwo a ekonomia” 23 kwietnia 2015 r. w Krakowie.
Połączenie sukcesu zawodowego, dobrych warunków materialnych, posiadania rodziny, możliwości do samorealizacji oraz poczucia bezpieczeństwa - tak może w skrócie brzmieć recepta na szczęście. Problem jednak w tym, że czasem stan posiadania i kariera zawodowa wcale nie czynią człowieka ani trochę szczęśliwym. Mało tego - potrafią negatywnie wpłynąć na pozostałe elementy układanki, którą nazywamy "szczęściem".
Jak zatem osiągnąć sukces i nie stracić z oczu tego, co w życiu najważniejsze? Jak nie zapłacić za niego najwyższej ceny i uniknąć syndromu tzw. "toksycznego sukcesu", który prowadzi nas do klęski? Dr hab. Elżbieta Jędrych odpowie na te pytania podczas wystąpienia "Klęska człowieka sukcesu", które wygłosi 23 kwietnia 2015 r. w ramach 2-dniowej konferencji "Chrześcijaństwo a ekonomia".
Do udziału w konferencji zaproszeni są przedstawiciele środowiska naukowego, świata biznesu oraz osoby odpowiedzialne za kształt życia gospodarczego. Podczas debat omówione zostaną m.in. takie tematy jak: praca i bezrobocie we współczesnym świecie, pieniądze dla człowieka czy człowiek dla pieniędzy, rozwój gospodarczy z globalnej perspektywy, moralność w czasach finansjalizacji gospodarki, zadania chrześcijańskiego polityka wobec problemów społeczno-gospodarczych.
Dr Elżbieta Jędrych jest kierownikiem Katedry Zarządzania na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałem ludzkim, zarządzania rozwojem pracowników, motywowaniem i wynagradzaniem, społeczną odpowiedzialnością w procesach kadrowych, innowacjami społecznymi w organizacjach, kierowaniem zespołami pracowniczymi.
Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz program: http://www.che.pte.pl/.
Organizator: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Partner organizacyjny: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. marszałek Senatu, b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Więcej informacji: www.vistula.edu.pl.