14 marca 2015 (sobota)

Kolejna muzykoterapia w Cafe Szafe

Organizatorzy zapraszają na kolejną muzykoterapię do Cafe Szafe w sobotę 14 marca. Duet Karolina Ossowska i Jeff Gburek zaprezentuje projekt pod nazwą "Wizytacje", Konrad Gęca zagra materiał z płyty "Art of Choices". Barokowa psychodelia z przebłyskami muzyki spektralnej, muzyka konkretna i parę zwrotów akcji.


"Visitations" Karolina Ossowska i Jeff Gburek

Barokowa psychodelia z przebłyskami muzyki spektralnej. Dialog dziwnych stworzeń, fale, skrzypce, flety, klawiatury, sprężyny, gitary, gitary gitary, przetworzone, ukelele, woda i elektronika. Płyta została wydana w 2014 roku przez catalogueofwonders.org (Londyn) i nosi nazwę "wizytacje", ponieważ tworzona była zarówno w Poznaniu, w Polsce i we Florencji i w Polsce przez cały rok 2013.


"Art of Choices" Konrad Gęca

zadumał się i tak jakoś wyszło


Muzykoterapia powstała jako cykl koncertów z muzyką swobodnie improwizowaną i eksperymentalną w Eszewerii w styczniu 2009 roku. Aktualnie promuje przede wszystkim sztukę dźwięku, stawiając akcent na poszukiwania własnego języka twórczej wypowiedzi w oderwaniu od powszechnie znanych ram gatunkowych. Nie ma stałego miejsca zamieszkania, zaczyna przyjmować różne formy, ma apetyt na zmiany i zaprasza do współpracy.



Jeff Gburek

Gitarzysta, kompozytor, improwizator, artysta dźwiękowy i wizualny a także poeta. W swojej muzyce wykorzystuje zarówno gitarę tradycyjną jak i preparowaną, elektronikę, field recordings i konstruowane przez siebie ''maszyny dźwiękowe". Nie jest pewien co dokładnie powinna zawierać jego "krótka notka biograficzna" ale jest otwarty na rozmowy o swoich różnorodnych aktywnościach. Jego pełne artystyczne CV można przeczytać tu: www.futurevessel.com/orphansound

Aktualnie mieszka w Poznaniu.

Karolina Ossowska

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Henryka Tritta. Oprócz prowadzenia klasy skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy współpracuje z wieloma zespołami wykonując muzykę od dawnej
(w nurcie autentyzmu wykonawstwa i na instrumentarium z epoki) przez klasyczną kameralistykę aż po muzykę współczesną i improwizowaną (np udział w festiwalu muzyki improwizowanej i partytur graficznych Ad Libitum i współpraca z Malcolmem Goldsteinem i Reinholdem Friedlem). Z zespołem Anabasis Ensamble wykonuje muzykę eksperymentalną łącząc akustyczne instrumenty smyczkowe z elektroniką oraz gitarą preparowaną (udział w trzech kolejnych edycjach festiwalu Experyment). Koncertowała w wielu krajach europejskich takich jak Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Wielka Brytania, Węgry, Ukraina i Litwa a także w Emiratach Arabskich oraz w Chinach.

Konrad Gęca

Pracuje głównie z dźwiękiem, ale stara się nie przywiązywać do konkretnego medium a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi. W poszukiwaniu interakcji coraz cześciej prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących sztukę dźwięku. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu "Legenda Kineform" i do spektaklu "Paradiso". Niedawno wydał płytę "Art of Choices" nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy.


opublikowano: 2015-03-04
Komentarze
Polityka Prywatności