Nie macie jeszcze planów na początek czerwcowego weekendu? A może chcielibyście poznać przyszłych artystów, projektantów, animatorów kultury? Ciekawi Was co dzieje się w młodej polskiej sztuce; „co w duszy gra i co widzą w swoich snach” malarze, graficy i rzeźbiarze współcześni; jak artyści wykorzystują nowoczesne media, video, animację; czym jest Digital Design; jak chcą zmienić nasze otoczenie młodzi designerzy? Jeśli tak to zapraszamy 13 w piątek!!!
Jeśli masz dziecko to koniecznie zabierz je ze sobą! Znajdzie się coś i dla najmłodszych…
Ruszamy „ogórkiem” do sztuki! Przed nami 13 wystaw 13 w piątek.
Startujemy w piątek 13 czerwca; rozpoczynamy wernisażem w Galerii Plus w Gmachu Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 o godz. 11.00.
A potem…. Będziemy mogli przenieść się na chwilę do złotej dekady Edwarda Gierka, ponieważ będziemy przemieszczać się po Krakowie specjalnym autobusem typu Jelcz 021 z 1975 roku, tzw. “ogórkiem przegubowym”.
Wydział Sztuki w Mieście 2.0 to już druga edycja pokazu prac studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Studenci z kierunków: Digital Design, Edukacja Artystyczna, Grafika, Malarstwo, Wzornictwo oraz studenci studiów doktoranckich prezentować będą prace w galeriach i przestrzeniach wystawienniczych rozsianych od Zwierzyńca po Nową Hutę. Młodzi artyści zaprezentują swoje najlepsze realizacje, które powstały specjalnie na te wystawy w ciągu mijającego roku akademickiego pod kierunkiem artystów - wykładowców Wydziału Sztuki.
Wydział Sztuki istnieje zaledwie 6 lat, ale tradycje nauczania przedmiotów artystycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym sięgają lat 70-tych XX wieku i wiążą się z tradycyjnym kształceniem nauczycieli. Naszą pasją jest przekazywanie młodym ludziom zamiłowania do współuczestnictwa i tworzenia sztuki w bardzo szeroko rozumianym kontekście kulturowym, społecznym i edukacyjnym. Bowiem ich świadomość estetyczna będzie kapitałem dla przyszłej Polski - na razie kraju cierpiącego na „pastelozę”, ale być może nasi absolwenci wyleczą ją z tego?
Pierwszym kierunkiem na Wydziale Sztuki była Edukacja Artystyczna, następnie powstała Grafika, w ostatnich latach dołączyły do nich Malarstwo i Wzornictwo. Dzięki wsparciu uzyskanemu z trzech projektów unijnych (Wzornictwo, Innowacja, Społeczeństwo, Nowe technologie - nowe kompetencje, Kultura w parze z informatyką kluczem do rozwoju gospodarki) uruchomiliśmy nowe kierunki: Digital Design, studia podyplomowe oraz studia doktoranckie, wzbogaciliśmy ofertę Edukacji Artystycznej na poziomie studiów II stopnia o nową specjalność: Sztuka, media, przedsiębiorczość. Nie boimy się zmian - staramy się uatrakcyjniać nasze kierunki artystyczne o umiejętności praktyczne i warsztatowe, wysoko cenione na rynku pracy.
Na wydziale studiuje obecnie 600 osób, dla których pasją jest sztuka i edukowanie przez sztukę; wzmacniamy ich niepowtarzalny talent i kreatywność, gotowość do zmian, ale uczymy także, tego co najważniejsze w ulegającym szybkim zmianom świecie, czyli współdziałania w grupie.
Nasz błyskawiczny rozwój zawdzięczamy zaangażowaniu artystów, profesjonalnej kadrze, świeżym pomysłom, otwartym głowom, przełamywaniu standardów, życzliwości władz uczelni i …. szczypcie szczęścia ; )
Spędź ten 13 w piątek z Nami!
Zapraszamy czerwcowo i gorąco!!!
dodane przez Julita