29 października 2013 (wtorek)
(Archiwum)

VII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student

W Krakowie 29 października br. w Międzynarodowym Centrum Kultury na Rynku Głównym odbędzie się VII edycja ogólnopolskiej konferencji Pełno(s)prawny Student. Wydarzenie, jak co roku, będzie dotyczyć zagadnień związanych z procesem kształcenia osób z niepełnosprawnością na poziomie szkolnictwa wyższego. Organizatorem jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.

VII edycja poświęcona będzie m.in. programowi "Aktywny Samorząd", którego celem jest likwidacja barier finansowych w dostępie osób z niepełnosprawnością do edukacji na poziomie wyższym. Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Obywatelskich omówi obowiązki uczelni wobec Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Odbędzie się również panel dyskusyjny ekspertów z uczelni i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na temat aktywizacji zawodowej i śledzenia losów absolwentów z niepełnosprawnością. Oprócz tego zaprezentowane zostaną europejskie programy wsparcia studentów niepełnosprawnych oraz pojawi się kwestia partycypacji studentów z niepełnosprawnościami w życiu akademickim. Na koniec przedstawiony zostanie raport na temat dostosowania regulaminów uczelni do wymogów jakie stawia nowelizacja Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 10 października. Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.firr.org.pl.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.


opublikowano: 2013-10-02
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Krakowie i okolicy
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Koncert na miejscu 12.06
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Magiczna rana
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Materia Nomada
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Materia Nomada
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Misery
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Queen Classic Concert By Candle Glow
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Tramwaj zwany pożądaniem
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Wina Kupidyna
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Że co, ja nie dam rady?! | Komediowe Show Improwizowane
12 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:30
Trzy siostry
Polityka Prywatności