10 marca 2011 (czwartek), godz. 19:30
Piękna Natalia, Miss Polski i przystojni panowie na Niepokornych!
To będzie melodyjny koncert. Rozpocznie się od energetycznych dźwięków krakowskiej grupy Bubble Pie, później na dancing zaprosi nas grupa Miss Polski, a na zakończenie zaprezentuje się obdarzona pięknym głosem Natalia Grosiak i jej grupa Mikromusic.
Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Przemka Matląga, studenta AGH. Kiedy? W czwartek, 10 marca, o godz. 19.30. Gdzie? W krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5).
Mikromusic
To jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. I ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
Na swoim koncie mają dwie płyty. Na debiutanckim krążku „Mikromusic” pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński czy akordeonista Piotr Dziubek. Drugi album zespołu „Sennik” to połączenie różnych estetyk m.in. jazzu, trip hopu, funky, a nawet muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.
Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.
Wśród swoich sukcesów Mikromusic może wymienić m.in. II miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2003), udział w finałach OPPY oraz Opolskich Debiutów, a także występ w konkursie Top Trendy (2008), podczas którego grupa zdobyła nagrodę prezydenta Sopotu. Zespół został nominowany do konkursu przez Marka Niedźwiedzkiego. Mikromusic ma też na koncie nominację do Yacha za teledysk do utworu „Sennik” (najlepsze zdjęcia). Zespół został również zaproszony do występu na Heineken Open’er Festiwal w Gdyni w 2007 roku.
Posłuchaj Mikromusic: www.myspace.com/mikromusic
Bubble Pie
Krakowskie trio działa od maja 2010 roku w składzie: Maciej Kozłowski (gitara, wokal, znany z grupy 10.000 Szelek), Łukasz Lembas (gitara basowa, zespół Tele) i Wojtek Kurek (perkusja, nie znany znikąd). Ich piosenki napisane w języku Gusa Van Santa przyciągają minimalizmem i stylową harmonią na granicy melancholii oraz pogodnego uniesienia. Chłopaki serwują wpadające w ucho melodie, ale śpiewane przez megafon. Grają miłe akordy, ale gitary charczą, a rytm łamie w kościach. Zaledwie po pół roku działalności Bubble Pie zarejestrował w listopadzie pierwszy studyjny materiał: EP „Funny Worries”. Grupa koncertuje od jakiegoś czasu po całej Polsce i zbiera pozytywne opinie.
Posłuchaj Bubble Pie: www.myspace.com/bubblepieband
Miss Polski
Ten zespół to trzej panowie, którzy gustują w melodiach. Nie są zbyt ładni, więc przewrotnie nazwali się Miss Polski. Nie noszą designerskich ciuchów, więc marzą, by grać na pokazach mody. Chodzą na alternatywne koncerty, więc nagrali płytę pop. Nie jadają popcornu w kinie, więc w tekstach nawiązują do tematyki filmowej. Nie podobają się modelkom, więc modelki podobają się im. Nie tańczą na imprezach, więc na parkiet zapraszają innych. Nie są wysportowani, więc swój album zatytułowali „Fitness” (wydany jesienią przez EMI Music Polska). To po prostu 10 piosenek z refrenami. Klawisze, gitary, komputer. Wszystko okraszone tanecznym klimatem w stylu Pet Shop Boys czy Roxy Music. Sentymentalne piosenki na eleganckie parkiety! W grupie grają starzy znajomi z mysłowickiej grupy Twisterella: Olek Świerkot (obecnie gitarzysta Tomka Makowieckiego), Błażej Nowicki (kiedyś Negatyw i Iowa Super Soccer) oraz Roman Szczepanek (znany bardziej jako Graftmann). Swój pierwszy koncert zagrali z Myslovitz, kolejny razem ze słynną modelką i aktorką Emmanuelle Seigner. Ich album „Fitness” zbiera pozytywne recenzje w prasie branżowej. Nadszedł czas, aby zagrali na Niepokornych! Zapraszamy na dancing!
Posłuchaj Miss Polski: www.myspace.com/misspolski
Przemek Matląg
Urodził się w 1989 roku, a wychował na Sądecczyźnie. Fotografią zajmuję się od sześciu lat. Interesują go ludzie i wszystko co z ludźmi związane, a więc przestrzeń, w której żyją oraz ich emocje. Jego fotografia to przede wszystkim tzw. street, portrety i reportaż. W tym roku ma już mocno sprecyzowane plany fotograficzne i chce zająć się fotoesejem i dokumentem. Poza tym jestem studentem III roku AGH. Wystawa Przemka to zbiór fotografii, które wykonał w ciągu ostatnich dwóch lat. Nie jest to idealnie spójny cykl, ale wszystko znajduje się w zbiorze: człowiek, miejsca, emocje.
Obejrzyj zdjęcia Przemka: www.niecodziennikfotograficzny.blogspot.com
Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, Pustki i Tres B. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał Niepokornych.
Bilety na koncert kosztują 15-20 zł.
ostatnia aktualizacja: 2011-02-05