NEWSY Kraków
i małopolskie

1 czerwca br., studenci Politechniki Krakowskiej ustanowili nowy rekord w ilości osób, które zmieściły się w autobusie. Do pojazdu weszło 229 żaków i kierowca.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i w tym roku przyznało Uniwersytetowi Jagiellońskiemu grant na realizację programu „kierunków zamawianych” – strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski.
Od rok akademickiego 2012/2013 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie chce uruchomić kształcenie na kierunkach artystycznych - plastycznych i muzycznych.
W sierpniu turyści odwiedzający Kraków będą mogli podziwiać przedziwne rzeźby i dzieła sztuki. Umożliwi im to plener artystyczny Art Sesja.
W środę, tj. 15 czerwca, o godzinie 12:15, w Sali senackiej UR (al. Mickiewicza 21), prof. Barbara Kudrycka spotka się z przedstawicielami Senatu Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Politechnika Krakowska nawiązała współpracę ze szwajcarskim CERN-em. Dzięki temu krakowscy inżynierowie będą mogli brać udział w najnowocześniejszych projektach z dziedziny cząstek elementarnych.
9 czerwca br., w Warszawie, premier Donald Tusk spotkał się ze studentami Koła Naukowego „Integra" działającego na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH.
Już w ten weekend rusza Święto Cykliczne Krakowa. Miłośnicy dwóch kółek opanują miasto.
Absolwenci krakowskich uczelni chcą otworzyć Muzeum Erotyzmu. Ten innowacyjny pomysł ma już wielu zwolenników na Facebooku.
W środę, tj. 8 czerwca br., od godziny 10.00 do 17.00, Katedra Roślin Ozdobnych krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego zaprasza na cykl warsztatów, referatów i wystawę projektów oraz rysunków roślin i ogrodów w ramach odbywającego się Święta Ogrodów.
W sobotę, 4 czerwca ulicami Krakowa przeszła XI Parada smoków. Smoki nawiązywały do mitologii nordyckiej, ponieważ Norwegia była partnerem projektu.
Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall podczas wizyty w Krakowie namawiała uczniów do nauki w szkołach i uczelniach technicznych.
Ali bin Ibrahim Al-Naimiakademia, minister ropy i zasobów mineralnych Arabii Saudyjskiej, na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzymał tytuł doktora honoris causa.
W Szkole Języków Obcych Mały Rynek możesz uczyć się także w wakacje - dzięki temu połączysz czas na odpoczynek z efektywną nauką języka obcego. W czasie wakacyjnych kursów językowych, lekcje skupiają się na czterech kluczowych umiejętnościach: czytaniu, pisaniu, rozumieniu ze słuchu i mówieniu...
Od 3 do 5 czerwca br. w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Al. 29 listopada 54), odbywać się będą XI Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to „Owady i ludzie”.
Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej chcą opracować supersystemem dla niewidomych. Da zadań supersystemu będzie należało m.in. ostrzeganie przed niebezpiecznymi wykopami i informowanie, o której przyjedzie tramwaj.
Nowa ekspozycja „Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956” ma na celu przypomnieć o historii tego miejsca i o ofiarach hitlerowskiego, a potem stalinowskiego terroru. Będzie można ją oglądać od 2 czerwca w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przy ul. Pomorskiej.
W Instytucie Austriackim w Krakowie do 5 czerwca możesz skorzystać ze zniżki na kursy wakacyjne. Sprawdź ofertę i zapisz się na odpowiadające Ci zajęcia.
Maciej Maleńczuk otrzymał medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Uroczystego wręczenia będzie miało miejsce w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka po raz drugi przeprowadziła konkurs na najlepszą pracę magisterską o prawach człowieka. Drugie miejsce w konkursie Komisja przyznała Annie Wuwer, za pracę magisterską z dziedziny rosjoznawstwa pt. „Naruszenia praw więźniów w Rosji (2004-2009)". Praca została napisana na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jej promotorem jest prof. Aleksy Awdiejew.
Happening rowerowy pod hasłem "Rowerem przez świat", który ma promować rower jako metodę redukcji emisji dwutlenku węgla zorganizowała dziś Politechnika Krakowska.
Wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-kulturalne, które ukazuje piękno i różnorodność Czarnego Lądu - Festiwal Afrykański rusza w Krakowie.
W ramach obchodów święta Krakowa zaplanowano koncerty, pikniki, pokazy, XI Wielką Paradę Smoków i magistrat od kuchni. A to wszystko już na początku czerwca.
W najbliższy czwartek (od 9.00 do 12.15) i piątek (od 9.00 do 14.15), na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (Centrum Kongresowe UR, al. 29 Listopada 46), odbywać się będzie II Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych. Równocześnie w holu zaprezentowana zostanie naukowa Sesja Posterowa.
Z okazji święta studentów, na ulicach Krakowa można było zobaczyć pszczoły, czarownice, milicjantów, Muminki, szczudlarzy. Pomysłowość żaków na oryginalne przebranie nie znała granic.
W czwartek, 19 maja zainaugurowano Festiwal Muzyki Filmowej. Na początek pojawił się motyw japoński a to za sprawą muzyki muzyki z nagrodzonego Oscarem i Złotym Niedźwiedziem filmu "Spirited Away: W krainie bogów" japońskiego mistrza animacji Hayao Miyazakiego.
Już 21. maja ekipa Microsoft Polska zaparkuje na Krakowskich Juwenaliach! Odwiedzający wnętrze ogromnej ciężarówki będą mieli okazję zakosztować niepowtarzalnego połączenia atmosfery rodem z polskiego Helu oraz nowych technologii. Czy warto do nas zajrzeć? Zobaczcie sami.
Już 4 czerwca odbędą się III Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie AGH - obowiązkowy punkt programu w kalendarzu najważniejszych imprez studenta Akademii Górniczo - Hutniczej.
14 maja 2011 r. suscy żacy przejęli władzę nad miastem. Hasło tegorocznych juwenaliów: „Podróże z Kickiem” żartobliwie nawiązuje do głównego profilu kształcenia na uczelni. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej jest liderem w przygotowaniu kadr dla sektora turystycznego.
11 maja w ramach Studenckiego Przeglądu Kabaretów DowciPakery 2011 wyłoniono najlepszy zespół kabaretowy. Został nim Kabaret z Konopi z Kielc.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności