Archiwum
20 września 2007 (czwartek)
„Nowa Huta w świadomości społecznej jawi się coraz częściej jako miejsce niezwykłe i niebanalne. Przez dziesięciolecia skazana na stereotypowy obraz i traktowana jako wstydliwa pamiątka po czasach PRL -u, teraz „najmłodsza siostra Krakowa” staje się modna.
10 września 2007 (poniedziałek)
21 czerwca o godzinie 18.00 w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych na ulicy Limanowskiego 5 odbędzie się wernisaż corocznej wystawy prac studentów.
30 czerwca 2007 (sobota)
W twórczości tej młodej artystki bardzo wyraźnie wyodrębniony jest aspekt ciała, ludzkie cielesności. Ciało jest nośnikiem za pomocą którego następuje przekaz refleksji odnoszących się do stosunku pomiędzy jednostką i jej otoczeniem, a także do relacji interpersonalnych.
24 czerwca 2007 (niedziela)
Gerd Dollhopf – urodzony w 1963 roku w Ambergu. Ukończył studia fotograficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze. W czasie studiów koncentrował się coraz bardziej na fotografowaniu ludzi. Obecnie mieszka i pracuje w Norymberdze.
31 maja 2007 (czwartek)
Ponad 300 prac z Polski i zagranicy zgłoszono do organizowanego przez działające na Uniwersytecie Jagiellońskim, Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) konkursu foto/graficznego „Innowacje”.
13 maja 2007 (niedziela)
Walenty Gabrysiak studia artystyczne odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1948 został przyjęty na drugi rok studiów przez prof. Fryderyka Pastucha. W latach 1949-54 studiował na Wydziale Malarstwa w pracowniach prof. Adam Marczyńskiego i prof. Wacława Taranczewskiego. Stypendysta rządu belgijskiego w `Ecole de la Cambre w Brukseli w 1965 roku.
06 maja 2007 (niedziela)
Paweł Buszko – interpretacje i transformacje przestrzeni. Prezentowane transformacje i koncepty graficzne stanowią próbę interpretacji zdegradowanej przestrzeni poindustrialnej Górnego Śląska.
09 kwietnia 2007 (poniedziałek)
Wstajesz jeszcze w nocy. Pokonujesz kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów by o brzasku fotografować poranne mgły i rosę w której błyska pierwszy promień słońca. Trzeba wykorzystać to niezwykłe światło, które może być tylko o tej porze dnia.
01 kwietnia 2007 (niedziela)
Na krakowskim Placu Nowym w ETC Club do 1.04 można obejrzeć autorską wystawę prac fotograficznych "PANOGRAPHY" studentów Szkoły Kreatywnej Fotografii.
25 lutego 2007 (niedziela)
Japońskie kimono jest obecnie na świecie jednym z najłatwiej rozpoznawalnych, tradycyjnych strojów narodowych. Swą sławę na Zachodzie zawdzięcza w dużej mierze barwnym drzeworytom japońskim, które w drugiej połowie XIX wieku zaczęły docierać do Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki i pełne były postaci w tym stroju.
25 lutego 2007 (niedziela)
Na wystawie Wojtka Doroszuka pt. "Reisefieber" w krakowskim Bunkrze Sztuki (pl. Szczepański 3a, Galeria Dolna) będzie można od 25 stycznia do 25 lutego 2007 zobaczyć jego najnowsze filmy zrealizowane w Berlinie. Będą one próbą dialogu z wystawą Shahrama Entekhabi „It’s Been a Long Way, Baby…”, która w listopadzie otworzyła roczny projekt Transkultura.
01 lutego 2007 (czwartek)
Od 5 stycznia zapraszamy na wystawę zdjęć i fotosów z planu filmu Próba Mikrofonu w reżyserii Tomasza Jurkiewicza. Autorami fotografii są m.in. Bartłomiej Nowak i Agnieszka Olczyk – Kot.
03 grudnia 2006 (niedziela)
Co roku, po ogłoszeniu wyników konkursu World Press Photo, nagrodzone fotografie wystawiane są na całym świecie, wędrują z kraju do kraju i z miasta do miasta. W tym miesiącu dotarły do Krakowa.
28 listopada 2006 (wtorek)
„Jazz to nie tylko przyjemność słuchania, dla mnie to także kształty, gra świateł, rozmaite barwy i emocje...”
08 listopada 2006 (środa)
Na wystawie prezentujemy dwadzieścia cztery portrety namalowane przez poznańskiego artystę, Andrzeja Okińczyca, jednego z najwybitniejszych polskich portrecistów. Są wśród nich wizerunki postaci powszechnie znanych, m.in. prof. Jacka Woźniakowskiego, Tadeusza Mazowieckiego, prof. Jacka Majchrowskiego, Jerzego Hanuszkiewicza. Prezentację dopełnia autoportret i wizerunki jego psa.
20 października 2006 (piątek)
Tybet jaki często sobie wyobrażamy jest pełen niezwykłych zdarzeń, ludzi obdarzonych siłą niedostępny mieszkańcom Zachodu i magiczną siłę przyciągania. I wszytko to na pewno jest prawdą, ale też prawdą jest, że tybetańska duchowość, potrafi oblekać się w piękne tradycyjne stroje.