Przejdź do: newsy Kraków
2019-12-31

Człowiek w nieludzkich czasach. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – wystawa w Bibliotece AGH

Wystawa została przygotowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Można ją oglądać w Bibliotece Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej do końca 2019 roku.

Wystawa ukazująca mechanizmy jednej z najbardziej krwawych wojen w historii ludzkości przypomina o tragizmie tamtych czasów – cierpieniu milionów ludzi.

W problematykę ekspozycji wprowadza kalendarium ówczesnych wydarzeń w Polsce, w Europie i Afryce Północnej. Tematyka wystawy koncentruje się wokół takich zagadnień jak: kampania wrześniowa, prześladowania i eksterminacja narodów, Katyń, Niemcy w Krakowie, pojednanie i pamięć.

Na wystawie zaprezentowane zostały zdjęcia archiwalne i dokumenty z tamtych lat, wybrane obwieszczenia i afisze, odznaczenia, mapy. Wśród wystawionych artefaktów znajdują się także elementy uzbrojenia żołnierzy polskich, niemieckich i sowieckich.

Ekspozycja została przygotowana przez pracowników Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej. Komisarzem wystawy oraz autorem scenariusza i tekstów jest dr Jerzy Pałosz z Wydziału Humanistycznego AGH.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-15 09:51:00
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
agh_pl_220_300.jpg
boks_220.gif
WSE_220.gif
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura
 
Polityka Prywatności