Przejdź do: newsy Kraków
14.06-15.07.2019

WYSTAWA ALEKI POLIS I ŁUKASZA MURZYNA W GALERII FOSFOR W BONARCE

Dialog niweluje różnice, zbliża i łączy. O jego sile i znaczeniu opowie w wizualnej formie wystawa „Dialog - Pokrewieństwo” w Galerii Fosfor w Bonarce. Prace czołowych polskich artystów będą dostępne dla klientów centrum od 14 czerwca do 15 lipca w godz. od 14:00 do 19:00.

Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego i Bonarka zapraszają na wystawę „Dialog - Pokrewieństwo” w Galerii Fosfor. Aleka Polis i Łukasz Murzyn zademonstrują prace w różnych technikach - od muralu i rzeźby po projekcję multimedialną i wideo/performance dokamerowy. Wystawa będzie czynna od 14 czerwca do 15 lipca od poniedziałku do soboty oraz w niedzielę 30 czerwca w godz. od 14:00 do 19:00. Wernisaż rozpocznie się 14 czerwca o godz. 18:00. Dodatkowo odbędą się warsztaty 13 czerwca w godz. od 12:00 do 17:00.

W czasie wystawy Aleka Polis zaprezentuje 3 projekty. Mural „Cyklooksytocyna”, trójwymiarową konstrukcję z klocków „Cyklooksytocyna” oraz projekcję multimedialną „Ulica św. Jana”. Głównym tematem prac artystki jest miłość ponad wszelkimi podziałam. W muralu i rzeźbie z klocków wykorzystane kolory odnoszą się do kolorów skóry, które budują harmonijną całość. Z kolei w „Ulicy św. Jana” następuje transformacja codzienności w mistykę.

Wśród prac Łukasza Murzyna zobaczymy wideo/performance dokamerowy „Dziedzictwo” oraz fotografie „Polonia”. Będą to dwie projekcie rzucane na ścianę i zdjęcia. Artysta zajmuje się w swoich pracach lokalnością i narodowością. W „Dziedzictwie” opowiada o tożsamości regionalnej poprzez serię zdjęć ukazujących postaci w strojach krakowskich. Ten wątek rozwija dalej w „Polonii” – podwójnym portrecie żony i córki.

Prace obu artystów wchodzą ze sobą w tytułowy dialog. Podział między tym co wielokulturowe a lokalne zaciera się. Prowadzi to do przekraczania granic i wznoszenia się ponad podziałami. O spójność programu wystawy zadbała jej kuratorka - dr Agata Agatowska.

W ramach wystawy 13 czerwca w godz. od 12:00 do 17:00 odbędą się warsztaty plastyczne „Cyklooksytocyna dla Krakowa”. Ich uczestnicy wspólnie z artystami stworzą w Galerii Fosfor mural. Projekt zostanie wykonany farbami akrylowymi na wielkoformatowym arkuszu.


data ostatniej modyfikacji: 2019-06-13 09:36:25
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Krakowie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
Ignatianum_wielka_wiedza.jpg
agh_pl_220_300.jpg
boks_220.gif
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci UMK
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności