Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2018-11-28 10:00

Wykład prof. Andrzeja Chwalby pt. „Nie tylko Legiony – Wielka Wojna Polaków”

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 28 listopada o godz. 10.00 na wykład prof. Andrzeja Chwalby na krakowskim Przystanku Historia, pt. „Nie tylko Legiony – Wielka Wojna Polaków”. Zapraszamy do siedziby krakowskiego „Przystanku Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Łobzowską).

Wielka Wojna to było zbiorowe doświadczenie nie tylko mieszkańców Europy Zachodniej, ale także tych, którzy byli poddanymi cara Mikołaja II oraz cesarzy Franciszka Józefa I i Wilhelma II. Polacy doświadczyli wszelkich wojennych plag, od śmierci, głodu, chorób i zniszczenia domostw, po obcą okupację i tułaczkę. W tej trudnej sytuacji wielu odważnych ludzi dążyło wszelkim sposobami do osiągnięcia najważniejszego celu politycznego, przyświecającego wszystkim od pokoleń – niepodległości.

O zmianach społecznych na ziemiach polskich, poszczególnych nurtach politycznych i formacjach wojskowych opowie prof. Andrzej Chwalba (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego). Jego książka pt. „Wielka Wojna Polaków” została uznana przez jury prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku za najlepszą pozycję popularnonaukową.

Uwaga. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja e-mailem pod adresem: marcin.chorazki@ipn.gov.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-21 13:42:44
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Przeglad_uczelni_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
misjaUJ_220_Cezary.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 06
miniatura Własne Zaplecze Gastronomiczne
 
Polityka Prywatności