Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
2018-11-22 18:30

Wolna wola a odczytywanie umysłu – wykład prof. Johna - Dylana Haynesa w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Krakowie”

W ramach kolejnej edycji „Wielkich Pytań w Krakowie” zastanowimy się nad zagadnieniem wolnej woli w kontekście najnowszych odkryć dotyczących funkcjonowania mózgu. Postawimy także pytanie, w jaki sposób mózg koduje nasze doświadczenia, myśli i plany - i czy używając aparatury do neuroobrazowania możemy ten kod złamać? A to wszystko już 22 listopada o godz. 18:30 na Wydziale Prawa i Administracji przy ul. Krupniczej 33a w Krakowie.

Tym razem naszym przewodnikiem po najgłębszych tajemnicach mózgu - i najważniejszych pytaniach filozofii - będzie prof. John-Dylan Haynes, dyrektor Berlin Center for Advanced Neuroimaging. Jego badania koncentrują się na mechanizmach, które leżą u podstaw procesów poznawczych człowieka, takich jak wyobraźnia, planowanie i podejmowanie decyzji. Haynes interesuje się także neuronalnym podłożem świadomości. Publikacje Haynesa, ukazujące się w najbardziej prestiżowych czasopismach, cytowano dotąd kilkanaście tysięcy razy.

Wielkie Pytania w Krakowie to wspólny projekt Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Miasta Kraków, którego celem jest pokazywanie nauki jako istotnego obszaru ludzkiej kultury. Razem z zaproszonymi gośćmi zastanawiamy się nad współczesnymi odpowiedziami na pytania, które ludzie stawiają sobie od wieków i które wielokrotnie stanowiły inspirację do powstania wielu dzieł literackich, muzycznych czy sztuk wizualnych.

www.wielkiepytania.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-19 14:21:50
Komentarze
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
agh_pl_220_300.jpg
WSE_220.gif
Akademia-Ignatianum-w-Krakowie_220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności