Kraków - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Kraków
16-17 listopada

JADE POLAND NATIONAL MEETING

W dniach 16-17 listopada odbędzie się ogólnopolski spotkanie firma zrzeszonych w konfederacji JADE.

JADE – the European Confederation of Junior Enterprises, to międzynarodowe zrzeszenie organizacji non-profit, realizujących założenia idei Junior Enterprise. Założone w 1992 roku, obecnie zrzesza ok. 280 studenckich firm z 14 krajów Europy. Każda z tych organizacji jest działalnością typu Junior Enterprise, a więc są one zakładane oraz zarządzane w całości przez studentów i zajmują się doradztwem biznesowym dla polskich i zagranicznych firm.

Dzięki statutowi organizacji non-profit mogą oferować najbardziej konkurencyjne ceny dla swoich klientów. Osiągany przez nie zysk, przeznaczany jest na cele statutowe, a więc między innymi, na rozwój członków oraz szkolenia i wyjazdy zagraniczne. Firmy związane z ideą Junior Enterprise oferują szeroki wachlarz usług doradczych, takich jak: doradztwo gospodarcze, prawne, informatyczne, oraz technologiczne.

To czym zajmuje się konkretna organizacja, zależy jedynie od kierunków kształcenia ich członków. Sztandarowym celem Junior Enterprise jest łączenie teorii akademickiej z praktyką w świecie biznesowym. W tych organizacjach studenci mogą nabyć doświadczenie, uczestnicząc w szkoleniach,  projektach oraz w spotkaniach z klientami, a także w międzynarodowych meetingach z członkami innych organizacji.

Pierwsze Junior Enterprise powstały we Francji w 1967 roku. W Polsce obecnie działają cztery takie organizacje, zrzeszone w Polską Konfederacje JADE. Są to: ConQuest Consulting w Warszawie (1998r.), YPI Consulting w Krakowie (2002r.) Uniconsult we Wrocławiu oraz PBDA Consulting  w Poznaniu (2008r.). JADE Poland skupia się na rozwoju i współpracy polskich Junior Enterprises oraz promowaniu tej idei w środowiskach akademickich i biznesowych w Polsce.

Dwa razy do roku członkowie polskich organizacji spotykają się podczas JADE Poland National Meeting. W czasie tych spotkań wymieniają się doświadczeniem i wiedzą oraz wspólnie uczestniczą w szkoleniach i warsztatach. Ostatni meeting miał miejsce 18-19 maja 2013 roku, w Warszawie i odbył się pod hasłem „From first conversation to first business”

Najbliższy meetineg odbędzie się 16-17 listopada w Krakowie i jest on organizowany przez YPI Consulting. W spotkaniu weźmie udział około 60 osób, a pośród szkoleniowców można wymienić między innymi firmę Stu Go, fundację Laboratorium Sukcesu, agencję AdWeb, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości  oraz Humanoit Group.

Przez cały weekend uczestnicy będą brać udział w licznych szkoleniach dotyczących zarządzania projektami, uczestniczyć w warsztatach oraz wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Przewidziana jest również integracja i wspólna zabawa. Na meetingu pojawią się również goście z zagranicznych Junior Enterprises. Będzie to kolejna okazja żeby udowodnić prawdziwość zdania: „Students fostering entrepreneurship”, głównego motta JADE.


data ostatniej modyfikacji: 2013-11-08 14:01:11
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA
Karate w Krakowie dla studentów


Nauka języków w Krakowie
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
agh_pl_220_300.jpg
boks_220.gif
Ignatianum_220_uzupelniajacy_2019.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa Wydział Zamiejscowy w Chorzowie - 4
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności