21-23.03

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce

Targi Edukacyjne w Krakowie
Miasto: Kraków

Wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz realizowane przez Targi w Krakowie dedykowane jest młodym ludziom, którzy chcieliby świadomie wybrać zawód, obrać właściwy – zgodny z predyspozycjami – kierunek kształcenia i w przyszłości podbić rynek pracy.

Przez trzy dni, od  21 do 23 marca, ofertę edukacyjną zaprezentuje blisko 200 wystawców – szkoły średnie i zawodowe oraz uczelnie z Polski i z zagranicy.  Wszystko w niezwykle atrakcyjnej formie Festiwalu Zawodów inspirowanego podobnym wydarzeniem odbywającym się od kilku lat we francuskim Lyonie.

– Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce  to zupełnie nowe, kompleksowe i idealnie trafiające w potrzeby młodych ludzi wydarzenie w naszym kalendarzu. Przedsięwzięcie łączy organizowane przez nas od kilkunastu lat Targi Edukacyjne z Festiwalem Zawodów – inicjatywą zaproponowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, której głównym celem jest pomoc małopolskim gimnazjalistom w wyborze najodpowiedniejszej ścieżki kształcenia. Ciekawą i bogatą ofertę znajdą podczas Targów również licealiści oraz studenci, którzy chcieliby podjąć naukę za granicą – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Wśród wystawców zagranicznych znalazły się m.in. szkoły z Belgii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Słowacji oraz z Ukrainy.

Niezwykła wystawa zawodów

Festiwal Zawodów w Małopolsce będzie zorganizowany na wzór odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, w którym szkoły zawodowe z Małopolski biorą w udział od 2002 roku. Od września 2012 roku w małopolskich szkołach trwa realizacja programu edukacyjnego z zakresu doradztwa zawodowego. Polega on na przeprowadzeniu indywidualnych i grupowych konsultacji, które mają pomóc uczniom w wyborze kierunku dalszego kształcenia i zawodu odpowiedniego do panujących na rynku pracy trendów.

W ramach projektu do 2015 roku planowane jest objęcie doradztwem zawodowym co najmniej 100 szkół gimnazjalnych w Małopolsce oraz 10 000 uczniów tych szkół. W trakcie Targów uczniowie gimnazjów będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami zawodów zgrupowanych w 7 sektorach:

1. Sektor branży budowlanej – uczniowie szkół zaprezentują m.in. drewniany model piłki, nowoczesne pomiary geodezyjne, tajniki komputerowego projektowania wybranych obiektów inżynierii środowiska czy wyroby użytkowe z drewna.

2. Sektor branży informatyczno - elektronicznej – w tym sektorze będzie można m.in. poznać możliwości programowania inteligentnych domów. Odbędą się także warsztaty produkcji filmowej oraz montażu materiałów audiowizualnych.

3. Sektor branży mechaniczno - mechatronicznej – tutaj uczniowie będą m.in. programować roboty, wykonają rzeźbę z części pojazdów samochodowych metodą spawania oraz zaprezentują zdalnie sterowany model samochodu ciężarowego.

4. Sektor branży rolno - przetwórczej – to w nim odbędą się m.in. pokazy umiejętności florystycznych, projektowania ogrodów, parków, skwerów, sporządzania sianokiszonki w terenach górskich oraz prezentacja podstawowych metod diagnostycznych i zabiegów pielęgnacyjnych u zwierząt domowych.

5. W sektorze branży społeczno - medycznej zostanie zaprezentowany m.in. zawód technika dentystycznego oraz odbędą się warsztaty udzielenia pomocy przedmedycznej.

6. Sektor branży turystyczno - gastronomicznej – pokaz kelnerstwa synchronicznego, dekoracji cukierniczych, carvingu oraz pokazy barmańskie (przyrządzania short i long drinków), sztuka flambirowania bananów, rzeźbienie w owocach i warzywach – to zaledwie kilka atrakcji tego sektora.

7. Sektor branży usługowej – w tej strefie poznamy m.in. najmodniejsze fryzury i makijaże 2013 roku. Zostaną także zaprezentowane sposoby kreowania wizerunku oraz pokaz mody.

Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie konferencja poświęcona m.in. kwestiom doradztwa  zawodowego. Więcej o Targach Edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2013  na: www.targiedukacyjne.pl


data ostatniej modyfikacji: 2013-03-21 12:03:41
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 

 
Polityka Prywatności