NEWSY Kraków
i małopolskie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza na studia I stopnia. Składanie deklaracji jest możliwe do 4 września 2019 r.
Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła czwarte miejsce w zestawieniu ogólnym Rankingu Szkół Wyższych, przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych. Tym samym Akademia zanotowała wzrost w porównaniu z zestawieniem zeszłorocznym.
Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia będzie prowadzona w dwóch cyklach rekrutacyjnych, natomiast na studia niestacjonarne drugiego stopnia - w jednym cyklu. Rejestracja kandydatów w systemie e-Rekrutacja trwać będzie od dnia 7 stycznia do 11 lutego 2019 r., do godz. 14:00.
Nadal trwa rekrutacja na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej. Zapisy przyjmowane są do 19 września 2018 roku.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisy nadal trwają.
Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, objął patronatem wyjazd studentów energetyki z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej do Tadżykistanu, odbywającego się w ramach akcji „Projekt Tadżykistan – Energia Dla Edukacji”. Krakowscy studenci będą wspierać swoich rówieśników i mieszkańców Duszanbe w edukacji energetycznej. Celem wyprawy, która odbędzie się już 20 kwietnia, jest zbudowanie przez studentów z obu krajów lampy solarnej na terenie kampusu uniwersyteckiego, jako symbolu nowoczesnej technologii pozyskiwania energii. Efekty wyjazdu będą udokumentowane w formie filmu pod patronatem Schneider Electric.
W roku akademickim 2018/2019 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie przygotowała kilka nowości w ofercie kształcenia.
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia.
GPS, czyli w tym wypadku Geodezja, Przedsiębiorcy i Studenci już trzeci rok z rzędu są głównymi filarami szczególnego wydarzenia, które organizowane jest na krakowskiej AGH.
Wydziały Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki prowadzą drugi nabór na Interdyscyplinarne Środowiskowe Studia Doktoranckie (FCB) „Fizyczne, chemiczne i biofizyczne podstawy nowoczesnych technologii i inżynierii materiałowej”. Dokumenty można składać do 19 stycznia 2018 r.
Akademia Górniczo-Hutnicza została trzecią polską uczelnią w ogólnym zestawieniu rankingu National Taiwan University (NTU).
Akademia Górniczo-Hutnicza jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się w zestawieniu obszarów mining & mineral engineering (pozycja 33) oraz metallurgical engineering (przedział 51-75) w dziedzinie engineering rankingu Global Ranking of Academic Subjects
Siedmioro studentów Akademii Górniczo-Hutniczej zostało laureatami VI konkursu Diamentowy Grant. Nagrodzeni studenci otrzymali dofinansowanie na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych.
Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni techniczny i piąte w ogólnym zestawieniu krajowym w najnowszym rankingu najlepszych europejskich uczelni opublikowanym przez THE Times Higher Education.
W sierpniu Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” działające na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie organizuje XVI Wyprawę Bari.
1 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczęła się rekrutacja na studia I stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej. Kandydaci mogą wybierać spośród 58 kierunków na 16 wydziałach.
W opublikowanym po raz pierwszy Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 kierunki prowadzone w Akademii Górniczo-Hutniczej znalazły się w śród najlepszych. Według kapituły uczelnia prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce na kierunkach Fizyka Techniczna, Inżynieria Materiałowa oraz Mechanika i Budowa Maszyn.
Metalurgia oraz Inżynieria materiałowa I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim prowadzone w Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymały wyróżniającą ocenę PKA.
Informatyka stosowana oraz Kulturoznawstwo I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim prowadzone w Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymały pozytywną ocenę PKA.
Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na studia. 9 stycznia uczelnia rozpocznie rekrutację zimową na studia II stopnia.
Akademia Górniczo Hutnicza zajęła drugie miejsce w rankingu „Kuźnia prezesów” dziennika „Rzeczpospolita”. Analiza karier ponad 500 szefów największych przedsiębiorstw w Polsce pokazała, że 6,42% prezesów to absolwenci AGH.
Akademia Górniczo-Hutnicza awansowała o ponad dwadzieścia pozycji w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia w rankingu BRICS & Emerging Economies 2017 i uplasowała się na 167 miejscu. Wśród polskich uczelni technicznych AGH znalazła się na drugim miejscu.
Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza to dwie uczelnie z Małopolski, które znalazły się w rankingu U.S. News & World Report.
Europejski portal StudyPortals przeprowadził badanie satysfakcji wśród studentów programu Erasmus. Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Wrocławska znalazły się wśród wyróżnionych w tym zestawieniu.
Już 7 października rusza Jesienna Akcja Rekrutacyjna w organizacji studenckiej IAESTE zrzeszających studentów AGH.
Do 16 września 2016 r. trwa rekrutacja na studia doktoranckie (III stopnia) na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych odbędzie się 5 września 2016 r. o godz. 17.00 w sali 1.38 w bud. D-17.
Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi dodatkowy nabór na studia I stopnia. Rejestracja kandydatów na studia stacjonarne trwać będzie do dnia 14 września 2016 r., a na studia niestacjonarne - do dnia 16 września.
Katedra Geodezji Inżynieryjnej i Budownictwa AGH w Krakowie uruchamia studia podyplomowe z zakresu technologii BIM o nazwie BIM - modelowanie i zarządzanie informacją o obiektach, infrastrukturze i procesach budowlanych. Program zajęć został opracowany przy współpracy ze środowiskiem przedsiębiorców oraz podmiotów gospodarczych na co dzień pracujących w technologii BIM (np. małopolskiego BIMKlastra).
Akademia Górniczo-Hutnicza znalazła się w czołówce polskich uczelni w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings. Zestawienie objęło tysiąc najlepszych szkół wyższych z całego świata.
1 czerwca Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczyna rejestrację kandydatów na studia w systemie e-Rekrutacja. Zapisy na studia stacjonarne I stopnia zakończą się 8 lipca, natomiast na studia stacjonarne II stopnia 12 września.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności