NEWSY Kraków
i małopolskie

tag
Od 6 maja do 3 czerwca studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zgłębiali tajniki wiedzy technicznej. W trakcie spotkań miłośnicy nowoczesnych technologii poznali najważniejsze obszary funkcjonowania zakładu produkcyjnego oraz najnowsze trendy w przemysłowych systemach IT.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica zajęła piąte miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2013 przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" oraz dziennik „Rzeczpospolita”.
Z początkiem maja rozpocznie się cykl seminariów technicznych dla wszystkich studentów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród 4 zaplanowanych na ten rok spotkań. Wstęp wolny!
Zwyciężczynią konkursu została Justyna Lubińska i to jej projekt ozdobi ścianę jednego z budynków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica zajęła czwarte miejsce w kraju w rankingach Narodowego Centrum Nauki, w których zestawiono wszystkich grantobiorców, uszeregowanych pod względem liczby projektów oraz wysokości otrzymanego dofinansowania.
Akademia Górniczo-Hutnicza mi. Stanisława Staszica w Krakowie rozpoczęła zimową rekrutację na studia II stopnia.
Marketing internetowy w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce to dobry wybór. Trwa rekrutacja do III edycji studiów podyplomowych w Akademii Górniczo-Hutniczej.
Akademia Górniczo-Hutnicza w ramach konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program nauczania otrzymała dofinansowanie w wysokości czterech milionów złotych.
Dr hab. inż. Grzegorz Jacek Nalepa z Katedry Informatyki Stosowanej AGH, koordynator zespołu badawczego GEIST, został laureatem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów naukowych - zdobył Nagrodę Naukową przyznawaną przez tygodnik "Polityka" w kategorii nauk technicznych.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe w roku akademickim 2012/2013. W ofercie ponad 80 specjalności.
Do 30 września 2012 roku trwają zapisy na zajęcia prowadzone w języku angielskim w ramach Uczelnianej Bazy Przedmiotów AGH na semestr zimowy w roku akademickim 2012/2013.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, wraz z partnerami w konsorcjum, otrzymała status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW) w dziedzinie nauk fizycznych. 12 lipca z rąk Premiera RP Pana Donalda Tuska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbary Kudryckiej, wyróżnienie to odebrali w Warszawie Rektor AGH Prof. Antoni Tajduś oraz Dziekan Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH Prof. Wojciech Łużny.
Wydział Humanistyczny AGH inwestuje w nową specjalność na studiach magisterskich. Studenci w roku akademickim 2012/2013 będą mogli rozpocząć studia uzupełniające magisterskie na specjalności E-Gospodarka.
Prawie jedna czwarta z nich nie szukała pracy - została wybrana przez pracodawcę jeszcze podczas studiów - wynika z badań Centrum Karier AGH.
18 czerwca 2012 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu na kierunki zamawiane. Miło nam poinformować, że w gronie pozytywnie ocenionych projektów, które otrzymają dofinansowanie, znalazły się trzy projekty z AGH.
W opublikowanym 15 maja 2012 r. rankingu szkół wyższych „Perspektyw"i „Rzeczpospolitej" Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie ponownie znalazła się w ścisłej czołówce polskich uczelni.
W Centrum Informatyki AGH oddano do użytku nowe laboratorium IPv6, wyposażone przez firmę Cisco, będące częścią międzynarodowej sieci ośrodków szkoleniowych do badań nad nowoczesnymi protokołami internetowymi.
Studenci krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej postanowili, zbudować łazika marsjańskiego. Docelowo pojazd ma wziąć udział w konkursie pojazdów marsjańskich University Rover Challenge (URC), organizowanym co roku przez The Mars Society na pustyni w Utah, w USA. Łazik zgłoszony zostanie także do europejskiej edycji zawodów, które mają odbyć się w Polsce pod Toruniem. W zrealizowaniu marzenia przyszłym inżynierom pomaga ASTOR.
Celem badaczy jest stworzenie platformy do testowania elektroniki w skrajnych warunkach - niskiej temperaturze i niskim ciśnieniu, czyli nieco zbliżonych do tych panujących na Marsie.
ASTOR, dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, zaprasza na cykl seminariów adresowanych do wszystkich studentów, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród 4 zaplanowanych na ten rok spotkań.
W Krakowie otwarto w środę Centrum Informatyki Akademii Górniczo - Hutniczej. To jedną z największych inwestycji uczelni w ostatnich latach i jeden z najlepiej wyposażonych europejskich ośrodków kształcenia informatyków. Inwestycja, która kosztowała niemal 65 mln zł została sfinansowana ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Rusza druga edycja studiów podyplomowych z zakresu marketingu internetowego, realizowanych w krakowskiej AGH. Bogaty i różnorodny program kursów podstawowych (198 godzin zajęć, 27 wykładowców) oraz cykl wykładów gościnnych – to krótka charakterystyka nowatorskich studiów podyplomowych.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisała umowę o współpracy z jednym z największych ośrodków badawczych w USA - Narodowym Laboratorium Los Alamos. AGH została tym samym pierwszą uczelnią w Europie Środkowo-Wschodniej z którą oficjalnie współpracować będzie to prestiżowe amerykańskie centrum naukowo-badawcze.
Naukowcy z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie dostali dofinansowanie od Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Iuventus Plus".
Profesor Kazimierz Wiatr pracujący na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektronik Akademii Górniczo-Hutniczej został Przewodniczącym Komisji Nauki, Edukacji i Sportu Senatu RP.
prof. Stanisława Błażewicza i dr Ewa Stodolak z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie stworzyły implant będący nadzieją dla osób chorych na jaskrę.
Od maja 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie działa Fabryka Inżynierów. Jej podstawowym celem jest zwiększenie atrakcyjności studiów w AGH oraz lepsze przygotowanie merytoryczne absolwentów do pracy w różnych gałęziach przemysłu.
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, prof. Antoni Tajduś został odznaczony Złotym Medalem Pontyfikatu Jana Pawła II.
Akademia Górniczo - Hutnicza nawiązała współpracę z firmą GE Hitachi Nuclear Energy. Porozumienie zakłada realizowanie wspólnych programów edukacyjnych dla studentów Akademii oraz praktyki i staże w GE Hitachi w USA.
Akademia Górniczo-Hutnicza jest właścicielem laboratorium obrazowania magnetyczno-rezonansowego. Pracownia będzie służyła celom dydaktycznym.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności