Prof. Józef Giergiel, naukowiec zajmujący się teorią drgań, modelowaniem i analizą tłumienia konstrukcyjnego, otrzymał tytuł Profesora Honorowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Tytuł ten AGH nadaje wybitnym uczonym, twórcom techniki oraz innym osobom, które są czynnymi lub emerytowanymi pracownikami uczelni.
Pierwszy ogólnopolski Węzeł Wiedzy i Innowacji koordynowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, a współtworzony m.in. przez Uniwersytet Jagielloński, otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie o tytuł Lidera Małopolski 2009 - informuje rzecznik prasowy AGH Bartosz Dembiński.
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza gościła ostatnio delegację Francuskiej Komisji Energii Atomowej(CEA). Współpraca obu instytucji na dłuższą metę dotyczyć będzie wyszkolenia kadry, zajmującej się energetyką jądrową w Polsce - informuje "Dziennik Polski".
Ponad trzy czwarte (77 proc.) absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z 2008 roku znalazło już zatrudnienie - 80 proc. z nich pracuje w zawodzie zgodnym z wykształceniem, a niemal 90 proc. deklaruje, że w swojej pracy korzysta z wiedzy uzyskanej na studiach - wynika z badań "Losy zawodowe absolwentów AGH - rocznik 2008".
Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie otrzymała specjalne wyróżnienie, przyznawane przez Kapitułę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski - Tytuł Lidera Małopolski 2009.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie jako pierwsza instytucja naukowa w Polsce udostępniła swoje zasoby edukacyjne w internecie. Materiały mogą być wykorzystywane przez wszystkich pod warunkiem zachowania praw autorskich i używania w celach niekomercyjnych.
Marek Psiuk i Tomasz Bujok z Wydziału Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Elektrotechniki Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyli w konkursie e-point SA na najlepsze prace dyplomowe z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii J2EE. W nagrodę otrzymali 7 tys. złotych. Jury doceniło ich pracę pt. "Generic ESB Monitoring Architecture Compliant with JBI".
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oficjalnie podejmuje współpracę z firmą ABB. Porozumienie o kooperacji podpisali: rektor AGH - prof. Antoni Tajduś i prorektor Jerzy Lis oraz Mirosław Gryszka - prezes ABB i Marek Florkowski - dyrektor ds. Rozwoju Techniki.
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zainaugurowała we wtorek jubileuszowy 90. rok akademicki 2009/2010. Uczelnia jest jedną z największych i najlepszych wyższych szkół technicznych w Polsce.
Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchamia od nowego roku akademickiego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia z socjologii nową specjalność: socjologia ekonomiczna: rynek, państwo, instytucje.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie obchodzi jubileusz 90-lecia istnienia. Powołana w październiku 1919 r. uczelnia wykształciła w ciągu dziewięciu dekad 160 tys. absolwentów.
Konferencje naukowe, pikniki dla absolwentów i koncerty - to tylko niektóre atrakcje obchodów 90-lecia AGH w Krakowie, które odbędą się w maju.
W imieniu organizatorów programu edukacyjnego „ZainSTALuj się”, skierowanego do studentów kierunków inżynierskich oraz uczniów szkół kształcących umiejętności techniczne, serdecznie zapraszamy na Targi Pracy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, które odbędą się 6 listopada w budynku głównym (A-0) przy Al. Mickiewicza 30.
Amerykańskie, francuskie, niemieckie, norweskie i polskie doświadczenia w dziedzinie współpracy uczelni technicznych z przemysłem, osiągnięcia polskich inżynierów za granicą - zwłaszcza w przemyśle lotniczym, helikopterowym, w dziedzinie zaawansowanych technologii oraz bezpieczeństwa jądrowego - to główne wątki referatów, jakie zostaną wygłoszone podczas I sympozjum "Polski inżynier w kraju i na świecie", zorganizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Rozstrzygnięto konkurs o Nagrodę Naukową Siemensa za rok 2007. Nagrodę Badawczą otrzymał prof. dr. hab. inż. Andrzej Jajszczyk z Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie za "Badania w zakresie sieci i systemów telekomunikacyjnych nowej generacji", a Nagrodę Promocyjną dr. hab. inż. Marek Pawełczyk z Politechniki Śląskiej.
Od najbliższego roku akademickiego 2008/09 w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie ruszy nowy kierunek studiów: fizyka medyczna. Zgodę na jego uruchomienie wydał właśnie minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Profesor Antoni Tajduś został wybrany na drugą kadencję rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Otrzymał 179 na 186 głosów elektorskich.
Lokomotywa parowa z 1943 r. będzie nowym symbolem Akademii Górniczo-Hutniczej. Do Krakowa ma dotrzeć z
Pomorza w sobotę po południu, a po remoncie stanie na terenie uczelni.