W dniach 1-8 lutego 2013 władze i reprezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie złożyły wizytę w Uniwersytecie w Johannesburgu w RPA w ramach realizacji współpracy międzyuczelnianej. Wizyta jest dowodem na dynamiczny rozwój współpracy zagranicznej Uczelni, wzrost jej pozycji na arenie międzynarodowej. Wykłady polskich wykładowców na kontynencie afrykańskim to podkreślenie nie tylko poziomu, ale i promocja oraz kreowanie wizerunku polskiego świata nauki.
Z okazji jubileuszu 10- lecia uczelni, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) przygotowała dla kandydatów na studia aż 10 stypendiów w ramach corocznie organizowanego „Konkursu o indeks”.
Nowy kierunek na studiach podyplomowych „Procesy zakupowe w przedsiębiorstwie (Procurement Management)” będzie realizowany w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego przy udziale firmy Bahlsen Polska oraz Urzędu Miasta i Gminy Skawina. Zapisy do 15 lutego.
Studia multizawodowe to wyjątkowa propozycja Konsorcjum Akademickiego - Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (WSIiZ) dla osób, które chcą zainwestować w swoją przyszłość i wyróżnić się na rynku pracy.
Uniwersytet Jagielloński zaprasza studentów wyższych uczelni na bezpłatny kurs interaktywnej komunikacji wizualnej. Kurs jest finansowany z grantu Motorola Solutions Foundation i prowadzony przez wykładowców informatyki z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
Nabór wniosków do programu grantowego typu proof of concept - II Edycja Programu Grantowego. Małopolska wspiera komercjalizację wyników badań naukowych w zakresie technologii strategicznych dla Małopolski na rzecz rozwoju nowoczesnej gospodarki regionu. 1 lutego 2013 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie grantu w Drugiej Edycji Programu Grantowego. Nabór potrwa do 28 lutego 2013 r.
4 lutego br. w Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie odbyło się spotkanie dotyczące projektu edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazajalnych w Małopolsce. Gościem specjalnym spotkania był Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin, który wygłosił wykład inauguracyjny.
Krakowska Szkoła Biznesu wprowadza do swojej oferty nowe kierunki studiów podyplomowych. Cały czas trwa również rekrutacja, która zakończy się 15 lutego 2013 r.
W roku akademicki 2012/2013 na ręce doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego trafiło 24 spośród 99 stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe.
Trwa rekrutacja na studia I stopnia oraz na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie. Do końca lutego trwa również promocja "Rata Gratis".
10 stycznia br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbyła się niezwykła lekcja geografii zorganizowana przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać tradycję, kulturę i sztukę Chin.
Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania są zestawy kosmetyków, ufundowanych przez firmę Farmona - szarlotkowy peeling oraz masło do ciała.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza na czwartą edycję unikalnych w skali ogólnopolskiej kursów e-learningowych pt. Filozofia polityki online. Kursy typu e-learning to szansa dla tych, którzy chcą uczyć się korzystając z najlepszej literatury i fachowców, w dogodnym dla siebie tempie i warunkach.
Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie rozpoczęła nową rekrutację na studia.
Pragniemy poinformować, że zgłoszenia do 10., międzynarodowej, edycji festiwalu PKS zostają przedłużone do 20 stycznia 2013 r.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica zajęła czwarte miejsce w kraju w rankingach Narodowego Centrum Nauki, w których zestawiono wszystkich grantobiorców, uszeregowanych pod względem liczby projektów oraz wysokości otrzymanego dofinansowania.
Akademia Górniczo-Hutnicza mi. Stanisława Staszica w Krakowie rozpoczęła zimową rekrutację na studia II stopnia.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza 11 stycznia br. (piątek) od godz. 12:00 na kolejną edycję eventu edukacyjnego „Biznes i marketing w sieci - baw się i zarabiaj!”. Wstęp wolny.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie rozpoczęła rekrutację na studia podyplomowe w semestrze letnim 2013 r.
Centrum Kultury „Rotunda" oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują PKS Festival. Własnie ruszyły zgłoszenia. Poszukiwane są osoby kreatywne i pełne energii, które nie będą bały się zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publicznością i profesjonalnym Jury.
Rozpoczęła się rejestracja na studia na rok akademicki 2013/2014 dla cudzoziemców chcących podjąć studia w języku polskim oraz dla osób pragnących rozpocząć studia prowadzone w językach obcych.
Marketing internetowy w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce to dobry wybór. Trwa rekrutacja do III edycji studiów podyplomowych w Akademii Górniczo-Hutniczej.
17 grudnia br. Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera (WSE) podpisała umowę o współpracy z Grupą Santander. Wspólnie z nowym partnerem realizowane będą projekty oraz badania o charakterze edukacyjnym i naukowym. Ponadto studenci WSE będą mogli uczestniczyć w programach stażowych oraz wymiany międzynarodowej.
Od początku grudnia trwa rekrutacja na studia podyplomowe na semestr letni w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego.
Zapisz się na studia do Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” na kierunki: ADMINISTRACJA lub BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE, a zyskasz dodatkowo szansę osiągnięcia – całkiem darmowo: tytułu technika ochrony fizycznej osób i mienia.
14 grudnia br. w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się kolejny Dzień Chiński pod nazwą „Poczuj Chiny”. To cykliczne wydarzenie, którego celem jest promocja tradycji, kultury i sztuki dalekiego wschodu wśród uczniów szkół licealnych.
Wykłady otwarte prowadzone są w języku angielskim przez dominikanina Philippa Lefebvra, profesora Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria).
Zanieczyszczenie powietrza w Krakowie i Skawinie w poniedziałek przed południem aż czterokrotnie przekraczało dopuszczalne normy, wynosiło ok. 200 mikrogramów na metr sześcienny. Dopuszczalna norma średniodobowa stężenia pyłu zawieszonego to 50 mikrogramów/m sześc.
Instytut Austriacki w Krakowie oferuje kurs przygotowujący do egzaminu ÖSD, a także kurs sprint, dzięki któremu można nauczyć się niemieckiego w ekspresowym tempie, czyli 4 razy szybciej!
Już 10 grudnia o godz. 18:00 startuje krakowska edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. To unikalne połączenie kina dokumentalnego na najwyższym światowym poziomie oraz debat i dyskusji na tematy globalne. Na festiwal zapraszają Peace and Development Studies Community, Wyższa Szkoła Europejska im. Józefa Tischnera i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.